Faizsiz 150 Bin TL Köye Dönüş Kredisi Ziraat Bankası'ndan! 84 Ay Vade Fırsatıyla Köyünde Hayvancılık, Çiftçilik Yapacaklara Kredi

Hayvancılık ve tarımın gelişmesi adına Ziraat Bankası'nın öncülük projelerden birisi de Köyde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var projesi. Söz konusu proje kapsamında İl Tarım Orman Müdürlükleri ve Ziraat Bankası köyüne dönecek olan vatandaşlara kredi imkanı sunuyorlar. Hayvancılık ve tarımın gelişmesi adın sağlanan krediden faydalanmak için başvuru yapacak vatandaşlara koşulları sağlamaları durumunda 150 bin TL kredi imkanı sunulacak. Bu kredi olanağı ile vatandaşlar gerekli ihtiyaçları karşılayabilecekler. Ayrıca Ziraat Bankası aracılığıyla kullanılacak kredide ipotek olmayacak, geri ödemelerde faiz uygulanmayacak. Tüm bu kredi olanaklarına ilişkin ayrıntılar haberimizde.

Faizsiz 150 Bin TL Köye Dönüş Kredisi Ziraat Bankası'ndan! 84 Ay Vade Fırsatıyla Köyünde Hayvancılık, Çiftçilik Yapacaklara Kredi

Büyük şehirlerde iş olanaklarının fazla olması köyden kentte göçü her geçen hızlandırıyor. Tarım alanlarının kullanılmaz hale gelmesine, hayvancılığın gerilemesine neden olan bu durum karşısında ise devlet farklı tarımsal destekleme projeleri göçlerin önüne geçmeyi amaçlıyor. Devletin tarım adına atmış olduğu son adımlardan birisi de Ziraat Bankası ile Tarım ve Orman İl Müdürlükleri tarafından sağlanan kredi projesi oldu. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN DEVLET DESTEKLİ 84 AY VADELİ FAİZSİZ KÖYE DÖNÜŞ KREDİSİ

Köyde Yaşamak için Bir Sürü Nedenim Var projesi kapsamında sağlanacak olan kredi detaylarına ilişkin resmi açıklama geldi. Ziraat Bankası, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan ortak protokol kapsamında sağlanacak krediye ilişkin resmi bilgi Düzenlenen kredi kampanyası hakkında açıklama yapan T.C. Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar BULUT tarafından açıklandı. Bulut sağlanacak kredi olanağına dair açıklamasında projenin amacı ve kullanım alanlarına ilişkin bilgi verdi. 

"Köyümde Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi" amaç öncelikle köylümüzün köyünde kalmasını sağlamak köylümüze yeterli geliri sağlayacak bir üretim imkanı yaratmak ve Ülkemizin kırmızı et tedariğinde koyunculuğun önemini ortaya koymak. Bu projede tek dileğimiz gerçekten üretim yapacak üreticilerimizin bu projeden yararlanmasını sağlamaktır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bize yararlanmak isteyen üreticilerin listesini iletti, protokol sonrasında oluşturacağımız sistemli bir uygulama ile kredilerimizi kullandırmaya başlayacağız" 

KREDİ ÖZELLİKLERİ NELER ? FAİZSİZ, VADE OLANAĞI, GERİ ÖDEME SEÇENEĞİ

Ziraat Bankası aracılığıyla sağlanacak olan kredi projesinde en önemli özellik maliyet tablosunda. Banka "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi"  için müşterilerine yüzde 0 faizli yani faizsiz sadece ana para ödemeli kredi sağlayacak. 

Kredi kullanan vatandaşlar ödemelerini 84 ay vade ile yapabilecekler. 7 yıllık ödeme süreci için ise banka herhangi bir ipotek uygulamayacak. Ancak kredi kullanımları için açıklanan bazı özel koşullar bulunuyor.

KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM PROJESİ - KREDİ BAŞVURU KOŞULLARI NELER? KİMLER FAYDALANABİLİR?

Kredi başvurusunda bulunacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması, 

Başvuru tarihi itibari ile faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor olmak ya da daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olmak, 

Hibe para desteği almak için başvuru yapmış olduğu ilde ikamet ediyor olmak, 

Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 (yüz) başa ulaştırmalı. Yani kullanılan kredi kapsamında verilen 150 bin liralık faizsiz destek ile alınan küçükbaş hayvan sayısının en az 100 olması ve bu rakamdan aşağıya düşürülmemesi. 

BAŞVURULAR BANKAYA DEĞİL İL TARIM MÜDÜRLÜKLERİNE YAPILACAK

Ziraat Bankası aracılığıyla sağlanacak kredi için başvuruda bulunacak olanlar başvurularını İl Tarım Müdürlüklerine giderek yapacaklar. Başvuru aşamasında en önemli detay, "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi" için hangi şehir için başvuru yapılacaksa o şehrin il tarım müdürlüklerine gidilecek. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)