Faizsiz Kredi Müjdesi Resmi Gazete'de Yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşa 6 Ay Ertelemeli 0.49 Faizle 10000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi 2. Faz Başvuru Müjdesi Verecek Mi?

29 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Halkbank tarafından faizsiz kredi müjdesi geldi.

Faizsiz Kredi Müjdesi Resmi Gazete'de Yayımlandı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Vatandaşa 6 Ay Ertelemeli 0.49 Faizle 10000 TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi 2. Faz Başvuru Müjdesi Verecek Mi?

29 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Halkbank tarafından faizsiz kredi müjdesi geldi. Halkbank faizsiz kredi desteği ile yüzde 50 faiz indirimi desteği sonrası gözler Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından Nisan ayında verilen 6 ay ertelemeli 0.49 faizli bireysel ihtiyaç finansmanı destek kredisi paketine çevrildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamu bankaları üzerinden 6 ay ödemesi dönemli 10000 TL temel ihtiyaç destek kredisi verilecek mi?

Emlak365.com / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlara Kredi Kullandırılmasına Dair Karar (Karar Sayısı: 3340) 29 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayımlanan yönetmelik kapsamında esnaf ve sanatkarlara 2021 yılında faizsiz kredi desteği müjdesi gelirken yine esnaflara yüzde 50 faiz indirimli kredi verileceği açıklandı. Verilen müjde sonrasında gözler vatandaşın beklemiş olduğu 2. faz temel ihtiyaç destek kredisi müjdesine çevrildi. ESNAFA FAİZSİZ KREDİ MÜJDESİ VERİLDİ, GÖZLER VATANDAŞIN BEKLEDİĞİ ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK 0.49 FAİZLİ 6 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ PAKETİNE ÇEVRİLDİ! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile 2021 yılında esnaf ve sanatkarların Halkbank üzerinden kullanacakları kredilere yüzde 50 faiz indirimi yapılacağını belirtirken; Esnaf ve sanatkarlara ekipman ve demirbaş alımları için 30 bin liraya kadar, KOSGEB üzerinden uygulamalı girişimcilik eğitimi alarak mezun olan ve başvuru tarihi itibari ile 30 yaşını aşmayan genç girişimcilere de projelerinin KOSGEB tarafından onaylanması halinde 100 bin liraya kadar,  Ustalık belgesi alan, kredi başvuru formu doldurduğu tarih itibari ile en az 1 yıllık ustalık belgesi olan, ustalık belgesi aldığı iş kolu ile ilgili son 1 sene içerisinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaflarda yüzde 100 faiz indirimi hakkından yararlanarak faizsiz kredi desteği verileceği ilan edildi. Yapılan açıklamaların ardından 2021 yılında esnafa verilecek destek kredisi sonrasında vatandaşta yeniden umutlandı. Temel ihtiyaç destek kredisi paketinde 2. faz başvurular için yeni duyuru beklenmeye başlandı. CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TARAFINDAN HALKBANK, VAKIFBANK, ZİRAAT BANKASI TEMEL İHTİYAÇ  DESTEK KREDİSİ 2. FAZ 10000 TL BAŞVURU EKRANI YENİDEN AÇILACAK MI?Vatandaş süreçte hem daha önce 10 bin TL pandemi destek kredisi başvurusu yapmasına rağmen kredi çekemeyenlere hem de 10 bin TL kredi başvurusu yapmasına rağmen 3 bin TL gibi düşük kredi onayı alan kişilere öncelik verilerek yeni temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu alınmasını istiyordu. Süreçte esnafa verilen faizsiz kredi müjdesi sonrası kamuoyunda yoğun bir tale ile beklenti oluştu. Vatandaşlar pandemi nedeni ile büyük bir ekonomik sıkıntı yaşadıklarını, evde geçirilen sürenin artması ile doğalgaz, elektrik ve su faturalarının arttığını, kredilerini ödemekte sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek kendilerine bir kere daha 6 ay ödemesiz dönemli 10 bin TL ihtiyaç kredisi desteği verilmesini istiyorm Konu hakkınnda ekonomi kurmaylarının yoğun talep üzerine konu hakkında çalıştıkları ancak söz konusu düzenlemeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a götürüp götürmeyecekleri konusunda henüz net bir bilgi olmadığı belirtildi. 


Yorumlar (0)