Halkbank'tan 1 Sene Ertelemeli 200 Bin TL Destek Kredisi! Genç Girişimci Desteği Başvuru Şartları Neler?

Kamu bankaları arasında yer alan Halkbank Genç Girişimci Kredisi Paketi ile kendi işimi kurmak istiyorum diyen genç girişimcilere 200 bin liraya kadar 12 ay ödemesiz dönemli kredi desteği sağlayacağını duyurdu. Halk Bankası genç girişimci kredisi şartları nelerdir, başvuru nereden, nasıl yapılır?

Halkbank'tan 1 Sene Ertelemeli 200 Bin TL Destek Kredisi! Genç Girişimci Desteği Başvuru Şartları Neler?

İhiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler bankaların kredi kampanyaları ve duyurularını yakından takip etmeye devam ederken özellikle de ertelemeli kredi kampanyaları ödeme kolaylığı sunması açısından ilgi görüyor. 

Bu kredilerden biri de Halkbank tarafından veriliyor. Halkbank girişimci kredisi paketleri arasında yer alan Halkbank genç girişimci kredisi ile ilk 1 senesi ödemesiz dönemli yani 12 ay ertelemeli kredi verileceği ilan edildi. 

HALKBANK GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Halk Bankası genş girişimci kredisi kampanyası ile 35 yaşını aşmamış olan üniversitelerin yüksekokul veya fakültelerinden mezun, mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi bulunmayan ve bu alanda kendi işini kurmak isteyen kişilere özel avantajlı koşullarda kredi desteği verileceği ilan edildi. 

Söz konusu kampanya ile hukuk fakültesini yeni bitiren avukat, eczacılık fakültesi mezunu olan eczacı ya da mimarlık fakültesi mezunu mimar gibi bir meslek grubu üyelerinin mezun olduktan sonra kendi alanında iş kurmak istemeleri amacı ile gerçekleştirmiş oldukları kredi başvuruları bu paket dahilinde karşılanacak. 

200 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredisi başvuruları için aylık eşit taksitli ödeme seçeneği ile 12 ay ödemesiz dönemli ödeme kolaylığı sunulan pakette kredi başvuruları Halkbank şubeleri üzerinden kabul edilecek.İhtiyaç kredisi başvurusu için yeni mezun olmak, 35 yaşını aşmamış olmak ve mezun olduğu bölümle ilgili herhangi bir iş tecrübesi bulunamak yeterli olacak.

Yorumlar (0)