Halkbank'tan Asgari Ücretliye, Özel Sektör Çalışanına 765 TL Taksitle 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi!

Türkiye'de yaşanan pandemi kaynaklı ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşların ihtiyaç kredilerine olan talepleri yükseldi. Bu taleplerin karşılanması için bankalar ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemeye devam ediyorlar. Halkbank özel sektör çalışanlarına ihtiyaç kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir?

Halkbank'tan Asgari Ücretliye, Özel Sektör Çalışanına 765 TL Taksitle 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi!

Türkiye'de pandemi kaynaklı olarak büyük bir nakit sıkışıklığı yaşanıyor. Çok sayıda işletme kapanmak zorunda kalırken açık olanlar da tam kapanma sokağa çıkma yasakları nedeniyle mevcut potansiyellerinin çok aşağısında iş yapmak durumundalar. İş hacimleri azalınca vatandaşların gelirlerinde de azalma meydana geldi. Hem işverenler hem de çalışanlar büyük bir maddi sıkıntının içerisinde kendilerini buldular. Yaşanan bu nakit akışı sorunu da vatandaşların ek kaynaklara ihtiyaç duymalarına neden oldu.

ASGARİ ÜCRETLİYE, ÖZEL SEKÖTR ÇALIŞANINA İHTİYAÇ KREDİSİ

Bütçelerini çevirmek isteyen vatandaşlar için bankalar ihtiyaç kredisi kampanyalarını yaygınlaştırmaya başladılar. Her banka genel bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlerken Halkbank gibi bazı bankalar ise ihtiyaç kredisi kampanyalarını çeşitlendiriyorlar. Halkbank'ın devam eden ihtiyaç kredisi kampanyası ile asgari ücretli çalışanlar ile özel sektör çalışanlarına ihtiyaç kredisi veriliyor.

Halkbank'ın yaptığı kamuoyu bilgilendirmesine göre özel sektör çalışanı müşterilerin nakit ihtiyaçlarına finansman çözümü üretiliyor. Bu kapsamda özel sektör çalışanları ihtiyaç kredisi kampanyasında müşteriler aylık yüzde 1,54'ten başlayan taksitlerle kredi kullanabiliyorlar. Uygun ödeme koşulları ile verilen bu ihtiyaç kredilerinde müşterilere 100 Bin TL'ye kadar kredi limitleri açılabiliyor.

İHTİYAÇ KREDİSİ KOŞULLARI

Kredi seçeneklerini çeşitlendiren Halkbank müşterilerine özel olarak geri ödeme konusunda da çeşitlilik uyguluyor. Müşteriler kendi bütçelerine uygun ödeme planını seçerek kredi ödemelerini kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Halkabnk'ın verdiği bilgiye göre kredi kullandırımı sırasında müşteriler aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli seçenekleri ile hazırlanan ödeme planlarından birisini tercih edebiliyorlar. Bu şekilde müşterilerin bütçeleri yorulmadan acil nakit ihtiyaçlarına hem çözüm üretiliyor hem de kolay bir şekilde geri ödemeler yapılabiliyor.

Halkbank'ın yaptığı açıklamaya özel sektör çalışanlarına ihtiyaç kredisi kampanyasında belirtilen faiz oranını kullanmanın bir şartı bulunuyor. Buna göre kredi başvurusu sırasında Halkbank'tan en az bir kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı, en az iki adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Hayat Sigortası yaptırmayı ve internet/mobil/dialog üyeliklerinden en az birisini yaptırmayı talep eden müşteriler kampanya kapsamındaki kredi faiz oranından yararlanabiliyorlar.

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Halkbank'tan 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,54 kredi faizi uygulanıyor. Bu şartlarda kredi kullanan özel sektör çalışanı müşteriler bankaya her ay 765 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise müşterilerin bankaya ödeyecekleri toplam kredi geri ödemesi ise 27.562 TL oluyor.

Yorumlar (2)
Ömer bozkurt 1 ay önce
Teşekürler
Ömer bozkurt 1 ay önce
Teşekürler