Halkbank'tan 3 Ay ve 6 Ay Ödemesiz Kredi! 100.000 TL'ye Kadar Limit

Halk Bankası müşterilerine farklı kredi paketleri ile nakit ihtiyaçlarına aracılık ediyor. Bankanın müşterilerine sağladığı kredi paketlerinde 3 ay ve 6 ay ödemesiz ödeme seçenekleri yer alıyor.

Halkbank'tan 3 Ay ve 6 Ay Ödemesiz Kredi! 100.000 TL'ye Kadar Limit
Halkbank müşterilerinin ihtiyaç kredisi taleplerini 3 ay ödemesiz ödeme planıyla karşılık veriyor. Bunun dışında Halk Bank müşterilerine 6 ay ödemesiz destek kredisi sağlıyor. Bankanın sağladığı bu iki kredi paketinde mğşteriler yüksek limitlerle nakit destek kullanabiliyor.

 AY ÖDEMESİZ İHTİYAÇ KREDİSİ

Halkbank müşterilerine 3 ay ödemesiz dönemli ihtiyaç kredisi sağlıyor. Nisan ayı faiz oranlarıyla sağlanan ihtiyaç kredisinde maaş müşterilerine ayrı oranlar sunan banka müşterisi olmayanlara daha farklı oranlarla kredi olanağı sağlıyor.

Halkbank tarafından sağlanan ihtiyaç kredisinde maaş müşterisi olanlar 36 ay vadeli ihtiyaç kredisini aylık yüzde 1.51 faiz oranıyla kullanabiliyorlar. Bu faiz oranı Nisan ayının en uygun oranlarının başında geliyor. Bunun dışında standart ve herkes için geçerli olan kredi paketinde ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.54 olarak uygulanıyor.

Müşteriler bankanın kendilerine sunduğu ödeme seçenekleri kapsamında ödemelerini 3 aylık süre zarfında erteleyebiliyorlar. Banka Nisan ayında kredi kullanacak olan bir müşterisine 91 günlük ödeme erteleme sağlıyor. Nisan ayında kullanılan kredi Temmuz ayında ödenmeye başlıyor.

Halkbank'ın ihtiyaç kredisi kullanımı 3.000 TL limitten başlıyor. Müşterilerin aylık gelir durumu, kredi risk puanları kapsamında değişen limitler tüm şartların uygun olması durumunda 100.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

6 AY ÖDEMESİZ KREDİ

Halkbank'ın Nisan 2021 döneminde listesinde yer alan ve müşterilerin şartları sağlamaları durumunda başvuru yapabilecekleri kredilerden bir tanesi de istihdamı destek kapsamında veriliyor.

Kadın Girişimcilerin Desteklenmesi amacıyla sağlanan kredi kullanımı normal ihtiyaç kredisi özelliklerinden farklıdır. Banka müşterilerine daha uzun vadeli erteleme sağlarken kredi limiti ise daha düşük tutarlıdır.

6 ay ödemesi imkanından faydalanarak kredi kullanacaklar ödemelerini 36 ay vadede tamamlayacaklar. Bu kapsamda kadın girişimciler 6 ay ödemesiz dönem ve 30 ay vadeli dönem ile ihtiyaç kredilerini kullanacaklar. Ödeme erteleme yanında banka ayrıca kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden Havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacağını bildirdi.

Kadın girişimciler için sağlanan kredi limiti iki aşamalı olarak uygulanıyor. İşini kurmuş olan kadınlara Halk Bankası 100 bin TL'ye kadar kredi desteği sağlıyor. Bunun dışında ikinci kredi seçeneğinde yeni iş kuran kadın girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyette bulunan) için azami kredi limiti 50 bin TL olarak açıklandı.
Yorumlar (0)