İhtiyaç Kredisi Bahar Kampanyası Geldi! İki Bankada Faizler Düştü

Mart ayında kredi kullanmayı planlar, bankaların bahar kredisi kampanyalarının olup olmayacağını merak ediyorlardı.

İhtiyaç Kredisi Bahar Kampanyası Geldi! İki Bankada Faizler Düştü
Mart ayında kredi kullanmayı planlar, bankaların bahar kredisi kampanyalarının olup olmayacağını merak ediyorlardı. mart ayının ilk günlerinde ise iki bankadan kredi faiz indirimi geldi. Daha önceki dönemde yüzde 1.44 bandının üzerinde olan kredi faiz oranları yüzde 1.40 seviyesinin altına gerilemiş durumda.

İKİ BANKADAN İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Mart ayının ilk günlerinde QNB Finansbank ve İNG Bank ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime gittiler. Farklı faiz oranları ile müşterilerinin kredi taleplerine yanıt veren bankalar, son güncellemenin ardından ise aynı faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sağlayacaklarını ilan ettiler.

70.000 TL Kredi Limitli Kampanya

QNB Finansbank müşterilerinin ihtiyaç kredisi taleplerine online başvuru yöntemi ile karşılayan bankalar arasında yer alıyor. Bankanın online başvuru yöntemiyle sağladığı kredi limiti 70 bin TL seviyesinde yer alıyor. Ancak müşteriler daha yüksek bir tutarda kredi kullanmak isterlerse banka şubelerine gitmeleri gerekiyor. Ayrıca sağlanan bu kredi limiti tüm şartların sağlanması durumunda sunulan tutardır. Kredi limiti müşterilerin aylık gelirlerine göre belirlenir.

50.000 TL Kredi Limitli Kampanya

İNG Bank tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi kampanyasında müşterilere QNB Finansbank'ta olduğu gibi iki seçenek sunuluyor. Birinci seçenek online başvuru kanalları üzerinden yapılan başvurular, ikinci seçenek ise banka şubeleri üzerinden yapılan başvurular. İNG Bank online yapılan başvurularda müşterilerinin kredi puanlarının iyi , aylık gelirlerinin yüksek olması şartıyla 50.000 TL'ye kadar kredi sağlıyor. Ancak banka şubelere doğrudan yapılan başvurularda kredi limitini daha yüksek uyguluyor.

DÜŞÜK FAİZ İÇİN YÜKSEK KREDİ NOTU ŞARTI

İki bankada resmi sitelerinde ilan ettikleri bahar dönemi kredi kampanyalarında müşterilerine yüzde 1.39 faiz oranıyla kredi sağladıklarını ilan ettiler. Bu faiz oranı çok sayıda bankanın sunduğu kredi faiz oranından daha düşük maliyete sahip. Bankalar müşterilerinin ilan edilen bu faiz oranlarıyla kredi kullanabilmeleri için kredi puanlarının yüksek olmasını istiyor. Eğer müşterilerin kredi puanları yüksek ise düşük faizle kredi kullanabilecekler. Ancak müşterilerin kredi puanlarının düşük ve riskli gruplarda yer alması durumunda müşterilere özel kredi faiz oranları belirlenecek. En yüksek uygulanacak olan kredi faiz oranı yüzde 2.29 olarak bildirildi.

KREDİ BAŞVURU İŞLEMLERİ

36 ay vadeli, yüzde 1.39 faiz oranıyla geri ödemeleri, 3 ay ertelemeli, esnek ödeme seçenekleriyle QNB Finansbank, İNG Bank ihtiyaç kredisi başvuruları SMS ile, mobil bankacılık uygulaması üzerinden, internet bankacılığı üzerinden veya banka şubelerinden yapılabilir.
Yorumlar (0)