İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2021! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti En Uygun Kredi Faizleri

Düşen dolar kuru sonrası gözler bankaların kredi faiz oranlarına çevrilmişti.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2021! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti En Uygun Kredi Faizleri
Düşen dolar kuru sonrası gözler bankaların kredi faiz oranlarına çevrilmişti. Merkez Bankası Şubat ayı faiz kararı toplantısı öncesi 15 Şubat 2021 Pazartesi gününe bankalar ihtiyaç kredisi faiz oranlarını güncelleyecek başladı. Yapılan güncelleme sonrasında en uygun ihtiyaç kredisi veren banka unvanı el değiştirirken en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı da ne yazık ki yükseldi.

ZİRAAT BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI 15 ŞUBAT 2021

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi paketinde 2020 yılının Haziran ayında yüzde 0.58 seviyesine kadar müşterilerine faiz oranı sunmuştu. Sosyal hayatı destek kredisi paketinde 6 ay ertelemeli kredi kullanma imkanı sunan bankanın kredi faiz oranları sonrasında Merkez Bankası tarafından yapılan parasal sıkılaşma adımları ile yükselişe geçmişti. Banka Şubat ayı için kredi faiz oranlarında bir miktar indirim yapmasına rağmen yine de özel bankaların üzerinde  kaldı.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi paketinde farklı seçenekler sunarken tüketici kredisi paketindeki faiz oranı yüzde 1.68 olarak ilan edildi.Ziraat Bankası emekliye özel ihtiyaç kredisi ve çalışanın artısı ihtiyaç kredisi paketinde ise kredi faiz oranı yüzde 1.58 seviyesine çekildi. Maaşını Ziraat Bankasından alan emeklilere düşük faizli kredi kullanma imkanı sunuldu. 36 ay vadeli 10 bin TL kredi kullanan kişilerin aylık taksit ödemesi bu oran üzerinden 385,81 TL olarak gerçekleşti.HALKBANK EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ VE İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI İLE ŞUBAT AYI KAMPANYALARI 

Halk Bankası ihtiyaç kredisi paketinde en düşük kredi faiz oranı yüzde 1.56 seviyesine çekildi. Halkbank emekli ihtiyaç kredisi, Halkbank maaş müşterisi olan kişilere yüzde 1.56 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi desteği sağlanıyor.

Halkbank kamu çalışanlarına özel ve özel sektör çalışanlarına yönelik ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.60 olarak revize edildi. Halkbank üzerinden kredi çeken kişilerin aylık kredi taksit tutarları 36 ay vadeli 10 bin TL kredi paketinde 384,31 TL olarak gerçekleşecek.İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI ŞUBAT 2021 KAMPANYASI 

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankalar arasında yer alan İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı sigortalı kredi paketinde yüzde 1.50 olarak uygulanıyor. Yapılan kredi faiz oranı güncellemesi sonrasında bu oran ile 36 ay vadeli 10 bin TL kredi kullanan kişilerin aylık taksit ödemesi 379,84 TL olarak gerçekleşecek.VAKIFBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI ŞUBAT 2021

İhtiyaç kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler için Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.52 olarak uygulanıyor. Ancak söz konusu oran en düşük kredi faiz oranı olarak uygulanıyor ve kredi başvuru formu dolduran kişinin kredi notu puanına göre faiz oranı belirleniyor.

Bu oran üzerinden kredi kullanma imkanı elde eden kişilere yönelik olarak Vakıfbank 125 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunuyor. Kredi vadesi hususunda ise 36 aya kadar vadeli kredi kullanma imkanı sağlanıyor. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu Vakıfbank internet sitesi, internet şubesi, mobil şube ve SMS kredi olarak yapılabiliyor. Vakıfbank SMS ihtiyaç kredisi başvurusu için aralarında birer boşluk bırakarak KREDI, T.C. Kimlik No., Aylık Gelirinizi yazıp 5724 telefon numarasına SMS göndermeniz yeterli oluyor.EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ, EN DÜŞÜK KREDİ FAİZİ YÜZDE KAÇ OLDU?

Yapılan faiz güncellemesi sonrasında en uygun ihtiyaç kredisi veren banka QNB Finansbank olurken en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.39 olarak revize edildi. 1.39 faiz oranı ile 36 ay vadeli 10 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin aylık taksit ödemesi 371,72 TL olarak gerçekleşecek.

Kredinin toplam geri ödemesi 13 bin 381 TL olarak gerçekleşirken 10 bin lira ihtiyaç kredisine ödenen toplam faiz ise 3 bin 381 lira olarak uygulanacak.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.49 olarak uygulanırken Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.79 olarak uygulanıyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)