İhtiyaç Kredisi Faizlerinde Nisan Depremi! Maliyetler Daha Çok Cep Yakacak

Nisan ayının girmesinin ardından ihtiyaç kredisi faiz oranları yükseldi. İhtiyaç kredisi kullanacaklar için maliyet oranlarının artması ceplerin daha çok yanması anlamına geliyor. İşte ihtiyaç kredisi maliyetlerinde son durum.

İhtiyaç Kredisi Faizlerinde Nisan Depremi! Maliyetler Daha Çok Cep Yakacak
Nisan ayının girmesinin ardından bankalar yeni ay için tüm güncellemelerini yaptılar. Bankaların güncelleme yaptıkları ilk alanlardan birisi ihtiyaç kredisi oldu. İhtiyaç kredisi faiz oranları yeni ayın ilk günü ile değişirken maliyetler çok yüksek bir bantta çıktı.

İHTİYAÇ KREDİSİNDE EN DÜŞÜK FAİZ ORANI DEĞİŞTİ

Mart ayı içerisinde ihtiyaç kredisi faiz oranları yükseldi. Politika faiz artırımı sonrasında ise TCMB Başkanı görev değişikliği sonrası oluşan ekonomik ortam bankaların faizlerine yükselmesine neden oldu. Özel bankalar ihtiyaç kredisi için hemen hamle yaparken kamu bankalarından değişiklikler yeni yeni gelmeye başladı.

Mart ayının son günlerinde en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı Vakıfbank tarafından sağlanıyordu. Banka müşterilerinin nakit taleplerini aylık yüzde 1.42'lik faiz oranıyla karşılıyordu. Ancak Nisan ayının girmesinin ardından Vakıfbank faiz oranlarını güncelledi. Bankanın bu hamlesi ile hem en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı hemde en düşük krediyi sağlayan banka değişmiş oldu.

NİSAN AYINDA EN DÜŞÜK FAİZ ORANI

Vakıfbank ve diğer bankaların yeni güncellemelerinin ardından ihtiyaç kredisi faiz oranlarında oluşan son durumu kamu bankaları ve özel bankalar olarak ayrı ayrı aktarıyoruz.

En Düşük Faiz Oranı

İhtiyaç kredisinde en düşük faiz oranı aylık yüzde 1.49 faizle kredi veren QNB Finansbank'a geçti. Banka müşterilerinin nakit taleplerini kredi puanlarının yüksek olması durumunda bu faiz oranıyla karşılıyor. Ödemelerde de 3 ay erteleme seçeneği mevcut.

Kamu Bankalarının Faiz Oranları

Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler için sunulan faiz oranları ise değişkenlik gösteriyor. Halkbank ve Ziraat Bankası mart sonu oranlarını korurken Vakıfbank artırdı. Son değişiklikler sonrasında Vakıfbank'ın kredi faiz oranı aylık yüzde 1.57, Ziraat ve Halkbank'ın ise yüzde 1.54 seviyesinde.

Özel Bankaların Faiz Oranları

Özel bankaların faiz oranları ise yüzde 1.60 seviyesine dayandı. QNB Finansbank'ın sağladığı oran dışında çoğu banka yüzde 1.60 aylık faiz oranıyla kredi sağlar oldu. CEPTETEB, İş Bankası aylık yzüde 1.60 faizle, İNG Bank ise yüzde 1.64 faizle kredi veriyor.

10.000 TL İÇİN SON MALİYET ORANLARI36 ay avdeli 10.000 TL kredi kullanarak  nakit ihtiyacını karşılamak isteyenler için son oranlara dair tablo bu şekilde.
Yorumlar (0)