İhtiyaç Kredisi Yapılandırmada En Avantajlı Bankalar Açıklandı!

Mart ayı içinde ihtiyaç kredilerini yapılandıracak olan TEB, Vakıfbank ve ING Bankası en avantajlı işlemi sunan bankalar oldular.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırmada En Avantajlı Bankalar Açıklandı!
Mart ayı içinde ihtiyaç kredilerini yapılandıracak olan TEB, Vakıfbank ve ING Bankası en avantajlı işlemi sunan bankalar oldular. Listenin ilk sırasından Vakıfbank, ikinci sırada ING Bank ve üçte ise TEB Bankası yer alıyor. Sundukları yeniden yapılandırma faizi ise oldukça avantajlı açıklandı.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Önceden Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi kullanan ve borçlarını ödeyemeyen kişiler Vakıfbank’a başvurarak Mart ayında kredilerini yapılandırabilecekler. Bu kapsamda ise kredileri daha uygun taksitler üzerinden ödeyebilecekleri şekilde hesaplanacak. Aynı uygulama TEB Bankası ve ING Bank tarafından da gerçekleştiriliyor.

Vakıfbank avantajlı ihtiyaç kredisi yapılandırma koşullarından sunduğu %1,42 faiz oranı ile listenin ilk sırasına yerleşti. Bu bankaya 50 bin TL kredi borcu kalan ve şuan aylık taksitleri ödemekte zorlananlar, %1,42 faiz 36 ay vade üzerinden 1.870 TL’lik taksitleri yeniden düzenletebilecekler. Bu kapsamda ise geçmiş borca yönelik bilgiler ortadan kalkarken yeni taksitler ödenmeye başlanacak.

ING ve TEB İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Daha önceden ING Bankasından 60 bin TL ihtiyaç kredisi alan ve şuan taksit ödemekte güçlük çekenler ise borçlarının silinmesi ve yeni taksitlerin düzenlenmesi için yapılandırma başvurusu yapacaklar. 50 bin TL kredi borcu kalanlar yeniden %1,44 faiz oranı ve 36 ay vade üzerinden hesaplama işleminden yararlanacaklar. Bu kapsamda yeni taksitler ise 1.877 TL olarak ödeniyor.

TEB Bankasına 50 bin TL kredi borcu ödemesi kalmış olanlar ise bu borcu %1,45 faiz oranı üzerinden ve 36 ay vade süresinden yeniden hesaplatabilecekler. Yapılandırma ardından aylık taksitler 1.881 TL olarak ödenmeye devam edilecek.

Kredi Yapılandırma Başvurusu

Yapılandırma imkanlarına başvurmak için her müşteri kredi kullanmış olduğu bankaya başvuru sağlayacak. Müşteri kendi bankasının ona en yakın olan şubesine TC kimlik kartı ve maaş bordrosu ile ziyaret gerçekleştirecek. Burada müşteri temsilcileri ile gerekli form doldurulup, başvuru yapılacak.
Yorumlar (0)