İHTİYAÇ KREDİSİ

İş Bankası’ndan 3 Ay Ertelemeli 50 Bin TL Borç Kapatma Kredisi

Kredi veya kredi kartı borcu olanlar İş Bankası'ndan şubat dönemi faiz oranlarıyla borç kapatma kredisi kullanabilirler. Bankanın sağladığı güncel borç kapatma kredisi faiz oranları haberimizde.

Kredi veya kredi kartı borçları için İş Bankası müşterilerine transfer kredisi olanağı sunuyor. Banka tarafından sağlanan borç kapatma kredisi sadece ihtiyaç kredisi alanında değil ev ve araba alımlarında kullanılan krediler için de geçerli.

Bankanın Şubat 2021 döneminde müşterilerine sağlamaya devam ettiği borç transfer kredisinde yer alan güncel faiz oranları ve ödeme avantajlarını tek tek araştırdık.

KONUT, TAŞIT VE İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANANLARA TRANSFER FIRSATI

Daha önceden çok yüksek faiz oranlarıyla konut kredisi kullanan vatandaşlar İş Bankası’nın borç kapatma kredisi ile kredilerini yeniden yapılandırabilirler. İş Bankası kredisiyle ayrıca taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri de yapılandırılır. Müşteriler yüksek faiz oranıyla kullandıkları kredileri İş Bankası’nın güncel faiz oranıyla yeniden yapılandırarak daha düşük ödeme planıyla borçlarını kapatabilirler.

İş Bankası ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları için kullanılacak transfer kredisi olanaklarında dair, “Farklı bankalardaki mevcut kredilerinizi Borç Kapatma Kredisi ile İş Bankası’nda birleştirerek size uygun taksit tutarına göre 36 aya kadar bölebilir ve ödemelerinizi tek bir yere kolayca yaparak, rahatça kontrol altına alabilirsiniz.” açıklamasında bulundu.

FAİZ ORANLARI NASIL BELİRLENİR?

İş Bankası’ndan borç transfer kredisi kullanacak olan vatandaşlar için faiz oranları bankanın güncel faiz oranlarına göre belirleniyor. Bankanın şubat 2021 döneminde ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi için sunduğu faiz oranlarında dair tablo şu şekilde;

  • İş Bankası Şubat 2021 sonu 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.50
  • İş Bankası Şubat 2021 sonu 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranı yüzde 1.40
  • İş Bankası Şubat 2021 sonu 60 ay vadeli taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.55

BORÇ YAPILANDIRMA KREDİSİ KULLANIMINDA MALİYET HESABINA DİKKAT

Borç transferi kredisi ile geçmiş dönem kredi borçlarını kapatacak olan vatandaşların maliyet hesaplarını çok dikkatli yapmaları gerekiyor. Düşük faiz farkı olan kredi yapılandırmalarında vatandaşların yeni kullanacakları kredi masraflar ve ek ödemeler nedeniyle daha yüksek bir tutara ulaşabiliyor. Bu kapsamda borç yapılandırmadan önce müşterilerin hem eski kredilerine dair detaylı bir hesaplama yapmaları hemde yeni kullanmayı düşündükleri kredilerin maliyetlerini incelemeleri gerekiyor. İki kredi ödemesi arasında oluşan fark müşteriler lehineyse başvuru yapılmalı. Aksi durumlarda müşteriler maliyet düşürmek istersek daha fazla ödeme yapmak zorunda kalabilirler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir