İş Bankası'ndan 50.000 TL Krediyi 5 Yılda Geri Ödemek İsteyenler Ayda Kaç Lira Taksit Öderler?

Türkiye'de nakit sıkışıklığı çeken vatandaşların borçlarını ödeyebilmek için başvurdukları ilk yol bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak oluyor.

İş Bankası'ndan 50.000 TL Krediyi 5 Yılda Geri Ödemek İsteyenler Ayda Kaç Lira Taksit Öderler?

Türkiye'de nakit sıkışıklığı çeken vatandaşların borçlarını ödeyebilmek için başvurdukları ilk yol bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak oluyor. İş Bankası da müşterilerine uygun koşullarda ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. İş Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde kaç kredi faizi uygulanıyor?

Türkiye'de koronavirüs sürecinde oldukça zor bir dönem geçiren dar ve orta gelirli vatandaşlar normalleşme döneminde ise biriken borçları ile karşı karşıya kaldılar. Borçlarını ödeyemeyen ve bütçelerinde bir sirkülasyon sağlayamayan vatandaşların ilk başvurdukları seçenek ise bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarından faydalanarak uzun vadeli kredi kullanmak oldu.60 AY VADE İMKANIİş Bankası da müşterilerine uzun vadeli ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor. İş Bankası'ndan yapılan bilgilendirmeye göre müşterilere 60 aya varan vade seçeneğinde ihtiyaç kredisi veriliyor. Borçlarını kredi çekerek ödeyen müşteriler bu borçlarını İş Bankası aracılığı ile 5 yıla yayabiliyorlar.EN GÜNCEL İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANIİş Bankası'na ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak bu krediyi kullanan müşterilere 60 ay vade seçeneğinde aylık yüzde 1,30 faiz uygulanıyor. Sabit faiz olan bu oran vade süresinin sonuna kadar devam ediyor.İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET TABLOSUİhtiyaç kredisini İş Bankası'ndan kullanan müşteriler 60 ay vadeli 50.000 TL finansman desteği aldıklarında vade süresince bankaya her ay 1.289 TL ödeme yapıyorlar. Müşterilerin vade sonunda ise bankaya yapmış oldukları toplam geri ödeme tutarı ise 77.360 TL oluyor. 50.000 TL kredi için İş Bankası müşterilerinin ana para dışında 5 yıl süresince katlanmaları gereken toplam maliyet 27.360 TL olacağı banka tarafından bildirildi.Emlak365.com


Yorumlar (0)