İş Kurmak İsteyenlere Koronavirüs Destek Kredisi Veren Bankalar

Pandemi sürecinin en önemli desteklerinin bazıları da iş alanında oldu.

İş Kurmak İsteyenlere Koronavirüs Destek Kredisi Veren Bankalar

Pandemi sürecinin en önemli desteklerinin bazıları da iş alanında oldu. İşletmelere sağlanan kredilerin yanında bazı bankalar iş kuracaklara özel krediler sağlamaya başladılar.

Emlak365.com - Koronavirüs salgın sürecinin en fazla etkilediği alanlardan bir tanesi de istihdam oldu. Bu dönemde iş imkanı bulamayan işletmeler yeni personel alımları yapmadılar. İstihdamın azalması ve sürece bağlı nedenlerden dolayı işsizlik oranlarının artmaması amacıyla bazı devlet destekleri uygulamaya girdi. Bu süreçte bankalarda iş kuracak olan müşterilerine özel krediler sağlamadılar. 

İŞ KURMAK İSTEYENLERE KREDİ DESTEKLERİ

2020 yılında yaşananb olağanüstü süreç nedeniyle çok sayıda alanda vatandaşlara destekler sunuldu. Vatandaşların mağdur olmamaları ve süreçten en az şekilde etkilenmeleri amacıyla sağlanan bu destek alanlarının başında krediler geldi. Yaz döneminde çok sayıda kredi kampanyası ile ihtiyaçlarını gideren vatandaşlar için iş kurma destekleri de verildi. 

İş Kurma Desteği Veren Bankalar

* Akbank

* Qnb Finansbank

* Vakıfbank 

* TEB

* Garanti BBVA

* Ziraat Bankası

* Halkbank

* İş Bankası

İş kurmak isteyenler için gerekli olan sermayenin sağlanması adına yukarıda yer alan bankalar kredi imkanı sundular. Listede yer alan bankalar müşterilerinden krediler için ek teminat yada kefil şartıyla yüksek limitli kredi olanakları sağladılar. 

DEVLET BANKALARININ KREDİ KAMPANYALARI ÖN PLANA ÇIKTI

Devlet bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerine özel imkanlarla kredi olanağı sağladılar. Bankaların resmi internet siteleri üzerinden ilan edilen iş kurma kredilerinde düşük faiz, yüksek kredi limiti ve uzun vadeli ödeme süreci gibi vatandaşları pandemi sürecinde elini rahatlayacak özellikler yer aldı. 

İŞ KURMA KREDİLERİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

İş kurmak isteyen ve bankaların kredi imkanlarında faydalanacak olan vatandaşlar hangi bankanın kredi kampanyasından faydalanacaklarsa o bankanın şubesine gidecekler. Banka şubeleri üzerinden bankaların kişiye göre sağladıkları kredi limitlerini öğrenecek olan vatandaşlar şartların ve ödeme planının uyması durumunda kredilerini şubeler aracılığıyla kullanacaklar. 

Yorumlar (0)