İşsizlik Maaşı Üzerinden İhtiyaç Kredisi Çekebileceğiniz Bankalar

Pandemi dolayısıyla çok sayıda vatandaş işsizlik maaşı almaya devam ediyor.

İşsizlik Maaşı Üzerinden İhtiyaç Kredisi Çekebileceğiniz Bankalar
Pandemi dolayısıyla çok sayıda vatandaş işsizlik maaşı almaya devam ediyor. İşsizlik maaşı alırken nakit ihtiyacı oluşan ve kredi çekmek isteyenlere ise her banka kredi onayı vermiyor. Emlak365.com olarak bizlerde işsizlik maaşı üzerinden kredi veren bankaları araştırdık.

Özel başvuru koşullarıyla yada herhangi bir koşul olmadan kredi sağlayan tüm bankaların listeni tek tek aktarıyoruz. İşte işsizlik maaşına kredi sağlayan bankaların listesi.

İŞSİZLİK MAAŞINA KREDİ VEREN BANKALAR

İşsizlik maaşı üzerinden kredi kullanacak olan vatandaşlar için bankaların özel şartları olabiliyor. Düzenli bir gelir şartı ile kredi sağlayan bankalar işsizlik maaşı üzerinden kullanılacak krediler için limit sınırı koyabilirler. Bankalar işsizlik maaşının alınacağı süreye göre sadece belli bir limite kadar kredi sağlayabilirler. Bunun dışında bankalar kişinin kredi puanının çok iyi olması durumunda sınır olmadan da kredi sağlayabilriler. Bazı bankalar ise kefil gösterimi olduğunda daha yüksek limitle kredi olanağı sağlıyorlar.

Teminat Göstererek Kredi Kullanabilirsiniz

Kredi puanı kötü durumda olanlar yada işsizlik maaşı ile yüksek limitle kredi kullanmak isteyenler için bir diğer yöntem teminat gösterilmesi. Kişi kendisine ait olan ev, araba, arsa ve benzeri gayrimenkulleri teminat göstererek yüksek limitle ihtiyaç kredisi kullanabilirler. Bankalar özellikle ev veya yüksek değerli teminatlar karşılığında vatandaşların kredi taleplerine olumlu yanıt veriyorlar.

BANKA BANKA LİSTE

İşsizlik maaşı üzerinden ihtiyaç kredisi kullanabileceğiniz bankaların listesi aşağıda. Bu bankalar üzerinden kredi kullanabilirsiniz. Ancak bankaların kişiye özel şart sunabileceği ihtimali göz önünde bulundurulmalı.

İNG Bank

Şekerbank

Denizbank

Fibabanka

TEB

Yapı Kredi Bankası

Ziraat Bankası

Aktifbank

Vakıfbank

Genel Koşulların Sağlanması Gerek

İhtiyaç kredisi kullanacak olan kişilerin genel kredi başvuru koşullarını sağlamaları gerek. Bu başvuru koşulları kişinin 18 yaşından büyük olması, kredi puanının çok düşük seviyede çok riskli grupta yer almaması, bankaların talep ettiği tüm özel koşulların sağlanması, kişiler adına herhangi bir yasal takip ya da icra takibi olmaması gerekiyor.

Ayrıca bankalar kişinin sicilinin bozuk olması durumunda, halen devam eden kredi borçlarının olması durumunda, yüklü miktarda kredi kartı borcu olması durumunda müşterilerine ihtiyaç kredisi olanağı sunmazlar. Bu tür durumlarda ek teminat gösterilmesi gerekir.
Yorumlar (0)