İşsizlik Maaşına İhtiyaç Kredisi Fırsatları! Hangi Banka Kaç TL Kredi Sağlar?

Pandemi süreci kapsamında Türkiye'de çok sayıda vatandaş işsizlik maaşı yada nakdi ücret desteği gibi ödemelerle hayatını devam ettirmeye çalışıyor.

İşsizlik Maaşına İhtiyaç Kredisi Fırsatları! Hangi Banka Kaç TL Kredi Sağlar?

Pandemi süreci kapsamında Türkiye'de çok sayıda vatandaş işsizlik maaşı yada nakdi ücret desteği gibi ödemelerle hayatını devam ettirmeye çalışıyor. Bu çerçevede bankalar bu durumda olan vatandaşlara özel kredi paketi açıyorlar. İşte işsizlik maaşına özel kredi sağlayan bankalar ve kredi limiti.

İşsizlik maaşı ödemeleri 2021 yılının girmesinin ardından yükseldi. Yıl içerisinde işsizlik maaşı başvurusunda bulunacak olanlar, almakta oldukları maaş tutarına göre ödeme alacaklar. Taban fiyat ise asgari ücretliler için sağlanacak. Asgari ücretle çalışan bir kişi işsiz kaldığında yapılacak ödeme tutarı 1420 TL seviyesinde. İŞSİZLİK MAAŞI İLE NASIL KREDİ ÇEKİLİR?Bankaların ihtiyaç kredisi kullanımlarında talep ettikleri en önemli özellik aylık düzenli gelirin olması. Bazı bankalar işsizlik maaşını belli bir gelir kaydedip kredi imkanı sunabilmekteler. Ancak bu ödeme ile işsizlik maaşı alacakların çekebilecekleri kredi limiti belli bir tutarı geçmez. Bankalar kullanılacak kredinin aylık taksit tutarının işsizlik maaşının belli bir oranını geçmeyecek şekilde kredi sağlarlar. Bunun dışında işsizlik maaşıyla kredi kullanımlarında müşterilerin ek teminat sunmaları yada kredi için kefil göstermeleri kredi limitini değiştirecekler. Ayrıca bankalar daha önceden kredi çekmiş ve kredi borçlarını ödeyememiş olan kişilere ikinci devam kredi olanağı sunmazlar. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi talepleri de bankalar tarafından reddedilebilir. Düşük gelirli kredi kullanımlarında bankalar kredi puanlarına önem verirler. HANGİ BANKALAR KREDİ SAĞLIYOR?İşsizlik maaşı alanlar devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası ile Vakıfbank'tan kredi talebinde bulunabilirler. Bunların dışında müşteriler özel bankalar arasında yer alan İNG Bank Şekerbank Denizbank Fibabanka TEB Bankası Yapı Kredi Bankası ve Aktif Bank'tan da işsizlik maaşıyla kredi talep edebilirler. İŞSİZLİK MAAŞIYLA KAÇ TL KREDİ KULLANIRIM?Asgari ücret ile çalışan bir kişinin işsiz kalması durumunda ödenen 1420 TL ile kredi başvurusunda bulunacak olan bir kişi aylık en fazla bu rakamın yarısını kredi olarak ödeyebilir. Bu kapsamda müşteriler mevcut kredi faiz oranlarıyla aylık en fazla 710 TL kredi taksiti ödeyebilirler. Ödemeler ise 36 ay vade ile yapılır. Emlak365.com

Yorumlar (0)