Kara Listede Olanlar, Sicili Bozuk Olanlar Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapabilecek Mi?

Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyası başladı.

Kara Listede Olanlar, Sicili Bozuk Olanlar Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapabilecek Mi?

Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyası başladı. Peki, kara listede olanlar, sicili bozuk olanlar ve düşük kredi notu ortalaması olanlar için kredi kartı yapılandırma yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile başlatılan Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Kampanyası büyük yankı uyandırdı. Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Şartları Neler?Ziraat Bankası tarafından yayımlanan açıklama metninde sadece tarih şartına yer verildi. Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyası için sadece 31 Aralık 2018 tarihi sınır konuldu ve bu tarihten sonraki borçlar için kredi kullandırılmayacağını açıkladı. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma açıklaması ise şu şekildeydi;"Ziraat Bankası, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlatmıştır. Uygulama, Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşlarımızı da kapsayacaktır.Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkânı sunulmaktadır. Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır.Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık %1,10 ve 60 aya kadar aylık %1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır. 31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir. Birleştiren İhtiyaç Kredisi başvuruları Şubelerimiz aracılığı ile yapılabilecektir."Birleştiren İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılacak?Yapılan açıklamada Ziraat Bankası birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyası başvuruları Ziraat Bankası şubeleri üzerinden kabul edilecek ifadelerine yer verildi. Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma başvurularında sadece şubeler yetkili kabul edilecek. Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Birleştiren İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırması ve kredi kartı borç kapatma kredisi hesaplaması yapılırken 24 ay vadeli kredilerde yüzde 1.10 kredi faizi ve 60 ay vadeli kredilerde yüzde 1.20 faizi ile hesaplanacak. 24 Ay Vadeli 20 Bin Lira Kredi Kartı Borcu Kapama Kredisi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hesaplaması 

60 Ay Vadeli 20 Bin Lira Kredi Kartı Borcu Kapama Kredisi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hesaplaması 

24 Ay Vadeli 10 Bin Lira Kredi Kartı Borcu Kapama Kredisi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hesaplaması 

60 Ay Vadeli 10 Bin Lira Kredi Kartı Borcu Kapama Kredisi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Hesaplaması 

Kara Listede Olanlar, Kredi Kartı Borcu Takibe Düşenler, Bankalardan Kırmızı Kalem Yiyenler ve Düşük Kredi Notu Olanlar Kredi Kartı Yapılandırması Yapabilecek Mi?Konu hakkında banka tarafından net bir açıklama yapılmadı ancak kampanyanın 31/12/2018 tarihi ile sınırlandırılması asıl amacın batık kredi kartı borçlarını kurtarmak olarak görüldü. Yani banka tarafından aksi bir açıklama yapılmadığı taktirde kredi kartı borcu yasal takip altına giren, düşük kredi notu olan ve bankadan kırmızı kalem yiyenler de Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma kampanyası fırsatından yararlanabilecek. Kredi kartı borcu takibe düşenler kampanyadan yararlanabilecek. Yine kredi kartı borcu asgari ödeme tutarını yapan kişilerde borçlarını kapatabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kredi Kartı Borcu Yapılandırması Açıklaması "Bir müjdeyi daha milletimizle paylaşıyorum. Ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak.Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun, ister 24 ay ister 60 ay vade ile Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Kredi kartı ödeme borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımız mevcut borçlarını ödeyebilmekte kolaylık sağlıyoruz.Ziraat Bankası kredi kartı borçları vatandaşlarımız tek çatı altında borcunu kapatacak.Halkbank 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak."Kredi Kartı Borcu Olanlar Dikkat! Kredi kartı borçlarını kapatma hakkında açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamasında Ziraat Bankası üzerinden borç kapatma kredisi vereceklerini müjdeledi. Ziraat Bankası kredi verecek ve borcu olanlara taksitle ödeme imkanı sunacak. Tüm bankaların kredi kartı borçları yapılandırılacak. Yani yeni kampanyadan sadece Ziraat Bankası kredi kartı borcu olanlar değil tüm bankaların kredi kartı borçları olan kişiler yararlanacak. Emlak365.com
Yorumlar (0)