Köye Dönüş Projesi 2021! Ziraat Bankası Köyüne Dönene 84 Ay Vadeli 100 Bin TL Faizsiz Kredi Veriyor

Köye dönüş kredisi 2021 yılında da devam ediyor. Şehirden köye göç devlet yardımı olarak ta anılan destek kredisi Ziraat Bankası tarafından veriliyor. Köye geri dönüş kredisi başvuru şartları neler, dönüş projesi hangi illeri kapsıyor, sıfır faizli hibe kredi başvuru şartları neler, kimler alır, 300 koyun mu verilecek?

Köye Dönüş Projesi 2021! Ziraat Bankası Köyüne Dönene 84 Ay Vadeli 100 Bin TL Faizsiz Kredi Veriyor
Devletin destek kredileri yoğun ilgi görmeye devam ederken kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası da süreçte her zaman olduğu gibi vatandaşın yanında olmaya devam ediyor.

Düzenlenen kampanya kapsamında köyüne dönerek hayvancılık yapacak olan kişilere devlet destekli olarak Ziraat Bankası faizsiz 100 bin TL ve yüzde 5.5 faiz oranı ile de 50 bin TL işletme kredisi olmak üzere toplamda 150 bin liralık kredi desteği verilecek.

ZİRAAT BANKASI KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ NEDİR?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geliştirilen özel projeler arasında yer alan Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi köyünde hayvancılık yapmak isteyen kişileri desteklemek adına geliştirilen özel bir projedir.

Proje kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Ziraat Bankası arasında imzalanan anlaşma kapsamında belirlenen illerde ilk yıl ödemesiz geri kalanı da 6 yıl vadeli olmak üzere toplamda 84 ay ay vadeli kredi desteği verilmektedir.KÖYDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ HANGİ İLLERDE?

Faizsiz kredi desteği kampanyasına katılmak isteyen illerin valilikleri ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Ziraat Bankası arasında sözleşmeler imzalanmakta olup sözleşme imzalanan illerin sayısı her geçen gün artmayı sürdürmektedir. Kredi desteğinden yararlanmak isteyenlerin bu nedenle yaşadıkları şehirde başvuru imkanı olup olmadığını İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Valilikler üzerinden öğrenme imkanınız bulunmaktadır.

Yapılan başvuruların ardından bugüne kadar aralarında Uşak, Tokat, Ağrı, Aksaray, Bayburt, Burdur, Çorum, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Karaman, Kırıkkale, Kırklareli, Mersin, Samsun, Edirne ve Sivas gibi çok sayıda ilde faizsiz köye dönüş kredi desteği verilmektedir.

Benzer kredi kampanyalarından haberdar olmak isteyenler için uygulama linklerimiz;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZ

[playlist type="video" ids="70877"]

ZİRAAT BANKASI 1 SENE ERTELEMELİ 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER, KİMLER FAİZSİZ KREDİ VE KÖYE DÖNÜŞ DESTEĞİ ALABİLİR?

*Yapılan açıklamada 18 yaşından doldurmuş olması şartı aranmak üzere 07/10/2020 tarihi itibari ile küçükbaş hayvancılık yapmak ya da daha önce bu alanda deneyim sahibi olmak,

*Kredi desteği kullandıktan sonra alınacak olan hayvanlarda dahil olmak üzere işletmedeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 başa ulaşması,

*Onay alarak kredi kullanan kişinin kredinin son ödeme tarihine kadar dişi küçükbaş hayvan varlığının 100 başın altına indirilmemesi,

*Küçükbaş hayvanın bakılacağı köyde ikamet etmesi,

*Tüm sürüsünü barındırmaya yetecek büyüklükte ağıla sahip olması,

*Meralardan yararlanması,

*Birinci dereceden yakın akrabalar arasında küçükbaş hayvan alım satımı yapılmamış olması şartı aranmaktadır.

ZİRAAT BANKASI 84 AY VADELİ 100 BİN TL FAİZSİZ KREDİ SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Yapılan duyuru ile birinci etap başvurularının 7 Ekim 2020 tarihinde başlatıldığı kampanyada son başvuru tarihi ise 7 Ekim 2021 olarak ilan edildi.

KAYNAK: Emlak365.com
Yorumlar (1)
Naileerturk79@hotmail.com 5 gün önce
Balikesir de var mi