Köyünde Yaşamak İsteyenlere Devlet Ziraat Bankası Üzerinden 84 Ay Vadeli 150 Bin TL Faizsiz Kredi Desteği Verecek! Kimler Sıfır Faizli Destek Kredisi Başvurusu Yapabilir?

Ziraat Bankası Köyde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var projesi kapsamında devlet hibe kredi programları kapsamında başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlara 150 bin TL faizsiz kredi desteği sağlayacak. Düzenlenen kampanya kapsamında devlet destekli faizsiz kredi programı ile köyde yaşamak istiyorum diyen kişilere 150 bin lira 84 ay vadeli faizsiz kredi verilecek. Başvuru yapan kişiler için verilen kredi desteği ile köyde yaşamak için bir sürü neden var projesi başvuru şartları neler?

Köyünde Yaşamak İsteyenlere Devlet Ziraat Bankası Üzerinden 84 Ay Vadeli 150 Bin TL  Faizsiz Kredi Desteği  Verecek! Kimler Sıfır Faizli Destek Kredisi Başvurusu Yapabilir?

Türkiye'de köyden kente göçün azaltılarak büyükşehirlerde her geçen gün zorlaşan yaşam koşulları nedeni ile tersine göç başlatmak için atılan imzalar ile Köyde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi hayata geçirlimişti. İllerin valilikleri, Ziraat Bankası, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan ortak protokol kapsamında köyde yaşamayı kabul eden ve aranılan şartları taşıyan kişilere 150 bin lira ipoteksiz, faizsiz kredi desteği sağlanacak. 

DEVLET DESTEKLİ KREDİ KAMPANYASI İLE ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ, İPOTEKSİZ 84 AY VADELİ 150 BİN TL KREDİ VERECEK! 

Düzenlenen kredi kampanyası hakkında açıklama yapan T.C. Ziraat Bankası Sivas Bölge Yöneticisi Dr. Murat Serdar BULUT "Bugün Sivas Valiliği ile Ziraat Bankası olarak "Köyümde Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi" protokolünü imzalamak için bir arada bulunuyoruz. Bu projedeki amaç öncelikle köylümüzün köyünde kalmasını sağlamak köylümüze yeterli geliri sağlayacak bir üretim imkanı yaratmak ve Ülkemizin kırmızı et tedariğinde koyunculuğun önemini ortaya koymak.

Bu projede tek dileğimiz gerçekten üretim yapacak üreticilerimizin bu projeden yararlanmasını sağlamaktır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bize yararlanmak isteyen üreticilerin listesini iletti, protokol sonrasında oluşturacağımız sistemli bir uygulama ile kredilerimizi kullandırmaya başlayacağız" sözleri ile protokol imzalanan illerde kredi başvurularını almaya başlayacaklarını dile getirdi. Proje kapsamında kendi sürüsünü köyünde kuran kişilere 150 bin lira ipoteksiz, faizsiz kredi desteği sunulacak. 

150 BİN TL FAİZSİZ KREDİ ALMAK İSTEYENLER İÇİN KÖYDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  1. Başvuru sahibinin 18 yaşını doldurmuş olması, 
  2. Başvuru tarihi itibari ile faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor olmak ya da daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olmak, 
  3. Hibe para desteği almak için başvuru yapmış olduğu ilde ikamet ediyor olmak, 
  4. Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 (yüz) başa ulaştırmalı. Yani kullanılan kredi kapsamında verilen 150 bin liralık faizsiz destek ile alınan küçükbaş hayvan sayısının en az 100 olması ve bu rakamdan aşağıya düşürülmemesi. 

ZİRAAT BANKASI KÖYDE YAŞAMAK İÇİN BİR SÜRÜ NEDENİM VAR FAİZSİZ 150 BİN TL KREDİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Faizsiz 84 ay vadeli 150 bin TL kredi almak isteyen kişiler  başvuruları Türkiye genelinde yer alan Tarım İl Müdürlükleri üzerinden yapılacak. Herkes yaşamış olduğu il ve ilçede yer alan tarım il müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunarak yukarıda yer alan kriterleri taşıdığını kanıtlayarak destek kredisi alma imkanı elde edecek. 

Benzer kredi kampanyalarından, destek programlarından, bankaların ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi paketleri, emlak, inşaat sektörü ve ekonomi haberlerini takip etmek için uygulamalarımızı takip edebilirsiniz;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 

Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZ

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI, TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜKLERİ ÜZERİNDEN DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ!

Kampanyadan yararlanmak  isteyen kişiler yaşamış oldukları ilde yer alan Tarım ve Orman İl Müdürlükleri üzerinden detaylı bilgi edinebilir. Ziraat Bankası ile ortak protokol imzalayan il müdürlükleri siteleri üzerinden faizsiz kredi desteği için açıklamalarda bulunarak kampanyayı vatandaşlara duyurmaktadır. 

Emlak365.com

Yorumlar (143)
buşra sazçalan 2 ay önce
hayvani olana vermek nekadar adil hiç olmayana verilseydi keşke hiç adil degil
Ertaç 2 ay önce
Ben köye gitmek istiyorum bu parayı versinler bana hemen giderim borcunuda her sene öderim
Fatma 2 ay önce
100 hayvanimiz olsa kesin veriyolarmi
zafer 2 ay önce
bize krediyi dusurmezler biz gariban degil zengin isidir
Serdar 2 ay önce
Nasıl baş vuracam
Uğur kavak 2 ay önce
Galiba bu destek köylü gariban için deyil...bu destek çiftliği olan koyunu inegi olanlar için bir destek zengini desteklemek için verilen hibe
Eyüp durna 2 ay önce
Malı olan zaten köyünde siz. Şehirde olanı köye cekin. Sacmalık bu. Benim arazim evim. Tarlam ahırım var ama İstanbuldayım. Bana verin döyüm olmazmı
Nurullah 2 ay önce
Heya kolay demesi bi ara yasa çıkardı 300 köyün diye bk tim şartları çok farkli yk dışarda köyün gelcek yk 400 dönüm arazin olcak yk ziratbankasi komisyonu 100 10 alçak koyunlarında komisyon vercek iyimi degilmi iyi kötü karşık yazıyor müjde 400 dönüm oturma arazim olsa sende niye istimki önce köyde cifcikim yapan hayvancılık yapana bakta benköydeydim 3 aydın gelmişim sehre
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın