Kredi Başvurusu Yapacaklar Dikkat! Bankalar Limit Tahsis ve Kredi Teklifi Hazırlama Ücreti Almaya Başladı

Bankalar kredi çekmek isteyen kişilerden çeşitli isimler altında masraflar tahsil etmeye başlarken şimdi de kredi teklifi hazırlama ücreti gündeme geldi.

Kredi Başvurusu Yapacaklar Dikkat! Bankalar Limit Tahsis ve Kredi Teklifi Hazırlama Ücreti Almaya Başladı

Bankalar kredi çekmek isteyen kişilerden çeşitli isimler altında masraflar tahsil etmeye başlarken şimdi de kredi teklifi hazırlama ücreti gündeme geldi. Detaylar haberimizde!

Bankaların son dönemde düşen faiz oranları ile karlılık oranları da geri çekilmeye başlarken bankalar farklı isimler altında masraflar tahsil etmeye başladı. Bunlardan en çok tepki çekenlerin başında ise kredi teklif hazırlama ücreti ve limit tahsis ücreti oldu. Kredi Teklif ve Değerlendirme Ücreti Konu hakkında özel bir yazı kaleme alan Yeni Çağ Gazetesi yazarı Remzi Özdemir küçük esnaftan sürekli şikayet geldiğini belirterek "Şikayetlerin tamamı küçük esnaflardan.Kimisi hiç kullanmadığı limitin ücretinden kimisi de saçma sapan komisyonlardan şikayetçi.Bu paylaşım adeta isyana dönüştü. Bankaların son dönemde faiz dışı gelirini arttırmak için icat ettiği akıl almaz masraf ve komisyonlar insanların canına tak etti.Hiç kullanılmayan kredinin masrafı mı olur? Bankanın gerekçesi şu: Bizden kredi teklifi aldın personelimizi meşgul ettin. Bu nedenle teklif hazırlama ücreti alındı" diyerek yapılan uygulamaya büyük tepki gösterdi. Söz konusu uygulamada bankaların kendilerinden kredi teklifi isteyen müşterilerden hazırlanan kredi teklifini beğenmeyerek kredi çekmemeleri halinde kredi teklif ve değerlendirme ücreti tahsil edildiği belirtilerek tepki gösterildi. Yani kredi başvurusu yapan kişiler kredi kullanmasalar dahi kredi teklifi hazırlama ücreti ödemeye başladılar. Limit Tahsis Ücreti Tahsil Edilmeye BaşlandıBir diğer tartışılan konu ise limit tahsis ücreti oldu. Bankaların ticari müşterileri için tahsil edilen tutarda hazır kredi limiti tanımlanan kişilerden kredi kullanılmasa dahi bankaların para tahsil etmeye başladığı belirtilerek bu uygulamada eleştirildi. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com
Yorumlar (0)