Kredi Çekecekler Dikkat! Halkbank Kredi Faiz Oranları Yükseldi

Bayrama yakın kredi çekmek isteyen kişiler bankalardan kredi faiz indirimi haberleri beklerken Halkbank kredi faiz oranları bir kere daha yükseldi.

Kredi Çekecekler Dikkat! Halkbank Kredi Faiz Oranları Yükseldi

Bayrama yakın kredi çekmek isteyen kişiler bankalardan kredi faiz indirimi haberleri beklerken Halkbank kredi faiz oranları bir kere daha yükseldi.

Kredi faiz oranları tüm hızı ile yükselmeye devam ediyor. Kredi çekmek isteyen kişiler faizlerin düşmesini beklerken faizler yukarı yönlü hareket etmeye devam ediyor. Özel bankaların kredi faizleri adeta uçuşa geçerken ne yazık ki kamu bankalarının da kredi faizleri yükseliyor. Halkbank ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi paketlerinde kredi faizleri yükseldi.Halkbank tarafından yapılan yeni kredi açıklaması ile ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarında artışa gittiğini duyurdu. Konut kredisi faiz oranları için ise herhangi bir değişiklik yapılmadı ve 1.75 olarak teyit edildi. Halkbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Yükseldi Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ne yazık ki yükselmeye devam ediyor. Kamu bankaları olduğu için vatandaşın düşük faizli kredi fırsatı için en büyük umudu olan Halkbankası ihtiyaç kredisi faiz oranı bir kere daha yükseldi. Seçimden önce yüzde 1.53 olan ihtiyaç kredisi faiz oranı seçimlerin ardından büyük bir hızla yükselmeye başladı. Banka yapmış olduğu son güncelleme ile kredi faiz oranını yüzde 2.05 seviyesine çektiğini duyurdu. Yapılan bu yeni güncelleme ile beraber seçimden önce yüzde 1.53 faiz oranı ile 15 bin lira kredi çeken bir kişinin aylık ödemesi 414 lira olarak gerçekleşirken şimdi yeni güncellemi ile bu rakam 480 liraya yükseldi. Kredi geri ödemesinde ise 60 ayda vatandaşın cebinden çıkan fazla para 4 bin lira barajına yaklaştı. 

Halkbank Taşıt Kredisi Faiz Oranı Yükseldi Yükselen araç kredisi faiz oranları otomotiv sektöründe daralmaya neden oluyor. Kamu bankaları da taşıt kredisi faiz oranları için artışa giderken seçimden önce yüzde 1.49 olan taşıt kredisi faiz oranı 1.99 seviyesine yükseldi. 

Emlak365.com


Yorumlar (0)