Kredi Kartı Borçlarını Ödeyemeyenler Dikkat! İşte Halkbank, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank Ve Diğer Bankaların Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kampanyaları!

Türkiye'de son dönemlerde gerçekleşen ekonomik göstergelerdeki gerileme vatandaşların alım gücünü olumsuz etkiliyor ve bütçelerde ciddi açıklar meydana getiriyor.

Kredi Kartı Borçlarını Ödeyemeyenler Dikkat! İşte Halkbank, İş Bankası, Akbank, QNB Finansbank Ve Diğer Bankaların Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kampanyaları!

Türkiye'de son dönemlerde gerçekleşen ekonomik göstergelerdeki gerileme vatandaşların alım gücünü olumsuz etkiliyor ve bütçelerde ciddi açıklar meydana getiriyor. Bu durum en çok da kredi kartı borçlarının ödenmesinde yeni sorunların doğmasına neden oluyor. Bu nedenle vatandaşlar kredi kartı borçlarını yapılandırmanın yollarını araştırmaya başladılar. Hangi bankada kredi kartı borçları hemgi şartlarda yapılandırılıyor?

Türkiye'de vatandaşların koronavirüs süreci ile başlayan ve normalleşme dönemi ile devam eden ekonomik bozulmaların olumsuz etkilenmeleri sürüyor. Hayat pahalılığı karşısında ezilen vatandaşlar ciddi bir ekonomik buhran içerisine düştüler. Mevcut borçlarını döndüremeyen vatandaşlar geçimlerini kredi kartlarından aldıkları desteklerle sürdürdüler. Ancak kredi kartı borçlarının da birikmesi ile artık işin içinden çıkamayan vatandaşlar alternatiflerini araştırmaya başladılar.Birikmiş kredi kartı borçlarından kurtulmak isteyen ve en azından zaman kazanmak isteyen vatandaşlar bankaların kendilerine tanıdıkları kredi kartı yapılandırma hakkı konusunda araştırma yapmaya başladılar. Hangi bankada, hangi imkanlarla kredi kartı yapılandırması yapılıyor? Hangi banka kredi kartı borçlarını taksite bölerek ödeme imkanı sağlıyor? Hangi banka diğer bankalara olan kredi kartı borçlarını transfer ederek ödeme kolaylığı sunuyor?AKBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA KAMPANYASIKredi kartına olan borçlarını yapılandırma imkanı veren ve taksitler halinde ödenmesi için fırsat tanıyan bankalardan olan Akbank bu konuda müşterilerinden oldukça olumlu geri dönüşler alıyor. Akbank'ın yaptığı son kampanyaya göre hem Akbank'a olan kredi kartı borçları hem de diğer bankalara olan kredi kartı borçları taksitlendirilebiliyor. Bu imkandan yararlanmak isteyen müşterilere Akbank tarafından 9 aya kadat taksit imkanı veriliyor. Bu şekilde kredi kartı borçlarını taksitlendiren veya transfert eden müşterilere aylık yüzde 2,42 faiz uygulanıyor. Ayrıca borç transferinde de banka müşterilerinden herhangi bir işlem ücreti talep etmiyor.HALKBANK KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA KAMPANYASIMüşterilerine kredi kartı borçları için yapılandırma imkanı sunan bankalardan birisi de Halkbank oldu. Halkbank'a olan kredi kartı borçları 12 aya kadar taksitlendirilerek geri ödenebiliyor. Halkbank müşterileri bu yapılandırma işlemi için bankaya aylık yüzde 1,25 faiz ödüyorlar. Halkbank tarafından yapılan kampanya bilgilendirmesine göre 1.000 TL'lik bir kredi kartı borcunun 12 taksitle ödenmesi durumunda müşteriler bankaya her ay 91 TL ödeme gerçekleştiriyorlar. Vade sonunda ise 1.000 TL karşılığında bankaya ödenen toplam geri ödeme tutarı 1.100 TL oluyor.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI BORCU YAPILANDIRMA KAMPANYASIİş Bankası müşterilerine sunulan avantaj gereğince kredi kartı borçları taksitlendirilerek ödenebiliyor. İş Bankası'nın düzenlediği kampanya ile alakalı olarak yapılan açıklamaya göre banka müşterileri kredi kartlarını 3 aya kadar vadelerle taksitlendirebiliyorlar. Banka tarafından verilen bilgiye göre müşterilerin ilgili dönem için asgari ödeme tutarını ödedikten sonra kalan tutar 3 aya kadar taksitlendiriliyor. Bu taksitlendirme işleminde 2 aylık taksitlendirmede aylık yüzde 2,22, 3 aylık taksitlendirmelerde aylık yüzde 2,84 faiz uygulanıyor.

Bu bankaların yanında garanti Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası gibi önemli bankalar da müşterilerinin kredi kartı borçlarını yapılandırmaktadırlar. Bu yapılandırma şartlarını her müşteri için ayrı olarak belirleyen bankalar genel bunun için müşterilerine ihtiyaç kredisi kullandırmaktadırlar. Ancak faiz oranı ve vade süresi müşteriden müşteriye değişmektedir.Öte yandan QNB Finansbank da borç taşıma kredisi ile müşterilerinin başka bankalara olan kredi kartı borçlarının yüzde 25'lik kısmını yapılandırma imkanı tanımaktadır. Bu konuda düşük bir faiz uygulayan QNB Finansbank, müşterilerine avantajlı çözümler sunmaktadır.Emlak365.com


Yorumlar (0)