Kredi Notu Düşük Olanlara İhtiyaç Kredisi İmkanı Bankalardan Geldi!

Kredi notu 1500 puan sınır seviyesinde olan kişiler genel olarak kredi onayını almakta zorluk çekiyorlar.

Kredi Notu Düşük Olanlara İhtiyaç Kredisi İmkanı Bankalardan Geldi!
Kredi notu 1500 puan sınır seviyesinde olan kişiler genel olarak kredi onayını almakta zorluk çekiyorlar. Çünkü kredi notları onay içinde gerekli olan 1600 puana en yakın komunda iken kredi kartı borçlarının bulunması bunu engelleyebiliyor. Yasal takipte kredi borcu olmayan ve 1500 puan sınırında olanlar ise maksimum 50 bin TL’ye kadar kredi alabilecekler.

Burgan Bank Kredisi

Bu avantajdan yararlanmak için sadece 3 farklı bankaya başvuru mevcut. Bu bankalar verilen maaş bordrosu incelemeleri ardından 1500 puana rağmen onay verebiliyorlar. İlk olarak Burgan Bank bu kapsamda 10 bin TL ihtiyaç kredisini 12 ay vade ve %2,99 faiz oranı ile sunuyor. Kredinin aylık ödeme planı taksitleri ise 1.040 TL olarak belirlenmiştir.

Fibabanka Kredisi

İkinci seçenekte ise Fibabanka 50 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisini bu gurup için 24 ay vade ve % 1,49 faiz oranı üzerinden sunacak. Onaya alanların aylık ödeme planı taksitleri ise 2.580 TL olarak hesaplanıyor. Başvurular ise evrak teslimi ile şubelerden kabul ediliyor.

Alternatif Bank Kredisi

Alternatif Bank ise 15 bin TL limitli ihtiyaç kredisini bu gurup için %1,55 faiz oranı ve 575,34 TL’lik taksitler ile 36 ay vade kapsamında sunuyor. Aynı kredi diğer tüm vatandaşlar tarafından da "kış kredisi" adı ile kullanılabiliyor. Bu ihtiyaç kredisi tipi için başvuru ise şubelerden yapılıyor.

Başvuru

Kredi notu düşük olanlar başvuru için şubelere gitmek zorundadır. Hangi bankadan kredi kullanılacak ise onun en yakın şubesine TC kimlik kartı fotokopisi, maaş bordrosu, isme düzenleniş fatura teslimi yapılacak. Ardından kredi başvuru formu temsilciler ile doldurulup, imzalanıyor. Forma eklenen bilgiler ise kimlik ve iletişim bilgileridir. Ardından aynı gün SMS ile onay alınması halinde kredi başvuru şubesinden teslim alınıyor. Bu süreç içinde ise kişinin bankacılık işlemlerine yönelik borçları incelenip karar alınıyor.
Yorumlar (0)