Kredi ve Kart Borcu Olanlar için Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar! Nisan 2021

Kredi veya kredi kartı borcu olup ödemekte zorlananlar için bankalar yapılandırma kredisi sağlıyorlar. Emlak365 olarak hangi bankaların hangi koşullar ile yapılandırma kredisi sağladığını araştırdık.

Kredi ve Kart Borcu Olanlar için Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar! Nisan 2021
Kredi ve kredi kartı kullanımı son dönemlerde artış gösterdi. Kredi kartı kullanımları 2020 yılından itibaren kademeli bir artış yakaladı. Faiz oranlarının yükselmesine rağmen vatandaşların ihtiyaç kredisi kullanım oranları da arttı.

Bu süreçte kredi ve kredi kartı kullanımı yapan ancak borçlarını ödemekte zorlananlar için bankalar yapılandırma kredisi sağlıyorlar.

İHTİYAÇ KREDİSİNDE YAPILANDIRMA KREDİSİNİN AVANTAJLARI NELER?

Yapılandırma kredisi bu dönemde müşterilerine borçların tek bir çatı altında toplanmasını sağlar. Özellikle birkaç farklı bankadan ihtiyaç kredisi kullanan ve gelirinin önemli bir kesimini bankaların kredi taksitlerine harcayanlar için bankalar borçları tek çatı altında topluyorlar.

Farklı farklı bankalardan ihtiyaç kredisi kullanan ve ayda iki veya daha fazla bankaya ödeme yapan müşteriler aşağıda yer alan bankalardan borç transferi kredisi kullanabilirler.

Borç transferi kredisi kullanımında bankalar müşterilerinin tüm ihtiyaç kredisi borçlarını kapatıyorlar. Bankalara olan tüm borçların kapatılmasının ardından kullanılan kredi tutarı güncel faiz oranlarıyla geri ödenir. Müşteriler bir ayda birçok bankaya ödeme yapmak yerine tek bir bankaya ödeme yapabilirler.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar

Garanti BBVA, Denizbank, İNG Bank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), İş Bankası, QNB Finansbank, Yapı kredi Bankası ve Aktif Bank

KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMASI YAPAN BANKALAR

İhtiyaç kredisi borçları için sağlanan yapılandırma kredisi kredi kartı borçları için de sağlanır.

Kredi kartlarına borcu olan ve ödemeyen müşteriler tüm kart borçlarını tek bir bankada toplayabilirler. Bankalar kendi kredi kartlarını müşterilerine sunarak eski borçlarına kredi sağlıyorlar. Tüm kredi borçlarını kapatan müşteriler bankaların sunduğu ödeme planıyla borçlarını ödeyebilirler. Bazı bankalar 12 ay, bazı bankalar 20 ay bazı bankalar ise 36 aya kadar vade olanağı sunuyorlar.

Kredi Kartı Borçları için Kredi Veren Bankalar

Yukarıda yer alan bankaların tamamından kredi kartı borç transferi için de kredi kullanılabilir. Garanti BBVA, Denizbank, İNG Bank, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), İş Bankası, QNB Finansbank, Yapı kredi Bankası ve Aktif Bank kredi kartı borçlarını yapılandırabilir. Bu bankaların dışında Akbank'ta müşterilerine 12 ay vadeli 20.00 TL limitli kredi kartı borçları adına yapılandırma kredisi veriyor.
Yorumlar (0)