Kredinizi 2020 Sonunda Çekin, Ödemeye 2021 Nisan'da Başlayın

3 ay erteleme ile kredi veren bankalar müşterilerine 92 gün ödeme erteleme imkanı sunuyorlar.

Kredinizi 2020 Sonunda Çekin, Ödemeye 2021 Nisan'da Başlayın
3 ay erteleme ile kredi veren bankalar müşterilerine 92 gün ödeme erteleme imkanı sunuyorlar. 2020 yılsonu itibariyle kredi kullanacaklar ilk ödemelerini Mart Nisan döneminde yapacaklar.

Emlak365.com - Bankaların kredi kampanyaları araştırılırken vatandaşların ilk baktıkları özelliklerden bir tanesi de kredi erteleme özelliği. Pandemi süreci ile bilrikte çok sayıda bankanın kredi paketlerinde kullandığı ihtiyaç kredisi erteleme fırsatları özellikle özel bankalar tarafından sağlanıyor. Devlet bankalarının da bazı kredi paketlerinde yer ödeme erteleme özelliği kış döneminde kredi kullanacaklar için daha çok talep ediliyor.

ÖDEME ERTELEME İLE KREDİ VEREN BANKALAR

Bankaların bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilerine sundukları ödeme erteleme fırsatlarında sunulan süre 3 ay olarak uygulanıyor. Ticari kredi, işletme kredisi, esnaf destek kredisinde ödeme erteleme fırsatları 9 aya kadar uzanıyor.Kış döneminde ödeme erteleme özelliği ile kredi sağlayan kamu bankaları ile özel bankaların listesi.

3 Ay Ödeme Erteleme ile Kredi Çekebileceğiniz Bankalar

* TEB

* İNG Bank

* QNB Finansbank

* Yapı Kredi Bankası

* İş Bankası

* Fibabanka

* Vakıfbank

* Halkbank

BANKALARIN KREDİ FAİZ ORANLARINDA SON DURUM

Ödeme erteleme özelliği ile kredi kullanacak olan müşteriler en düşük faiz oranını değerlendirmenin yolunu arıyorlar. Bankaların sağladığı güncel faiz oranlarını araştıran müşteriler hem en düşük maliyet oranını yakalamak ve ödemelerini bahar döneminde başlamak istiyorlar. Yukarıda yer alan bankaların kredi faiz oranlarına ilişkin güncel durum şu şekilde;

İHTİYAÇ KREDİSİNDE EN UZUN VADE

İhtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler için sunulan en uzun vade 36 ay olarak uygulanır. Ancak 3 ay ödeme erteleme sağlayan bankaların büyük bir kısmı 3 ay erteleme ve 33 ay vade olanağı ile kredi sağlar. Bunun dışında ödeme öteleme sağlayan bankalarda 3 ay ödeme öteleme ve 36 ay vade imkanı uygulanır.
Yorumlar (0)