Küçük İşletmelere 6 Ay Ödemesiz 25 Bin TL İşe Devam Kredisi Başvuru Ekranı

Halkbank küçük işletmelere 25 bin TL kredi sağlıyor. Bankanın açıkladığı başvuru koşullarına haiz olan işletmelerin başvuru yapabileceği can suyu kredisinde müşterilere yıllık yüzde 7.5 maliyetle 6 ay ödemesiz kredi imkanı sağlanıyor. Bankanın elektronik kanalları üzerinden başvuru yapılan krediden faydalanacak olan işletmelere yapılan açıklamalar haberimizde.

Küçük İşletmelere 6 Ay Ödemesiz 25 Bin TL İşe Devam Kredisi Başvuru Ekranı

Devlet bankaları koronavirüs salgını kapsamında sadece bireysel destek kredisi sağlamıyor. Başta Halkbank olmak üzere bazı bankalar bu süreçte işletmelere özel kredi imkanı sunuyorlar. Salgın sürecinde destek kredisi kullanmak isteyen işletmelere duyurulan son kredi kampanyası ise Halkbank Can Suyu Kredisi oldu.

HALKBANK'TAN İŞE DEVAM CAN SUYU KREDİSİ

Halkbank tarafından duyurulan İşe Devam Can Suyu kredisinden faydalanmak isteyen işletmelerin sağlamaları gerek ilk şart; Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Deniz Ticaret Odaları’na kayıtlı olması. Duyurulan kampanya bu üyelikler için geçetli. 

Bunun dışında Halkbank sağlanan kredi için işletmelerin yıllık hasılatlarının en fazla 3 milyon TL olması gerektiğini ifade etti. Daha yüksek hasılata, ciroya sahip olan işletmelerde bu kredi imkanından faydalanamayacaklar. Halkbank Can Suyu kredisinde yer alan diğer iki koşul ise şu şekilde;

* İktisadi faaliyetlerine devam etmesi ve firmanın 01.04.2020 tarihinden evvel kurulmuş olmak.

* İflas, fesih, iflas erteleme, iflas erteleme tedbir ve konkordato kararı olmaması ve aktif takip kaydının bulunmaması.

KREDİ ÖZELLİKLERİ

Halkbank tarafından sağlanan kredi için sağlanan azami tutar 25 bin TL. Krediler 6 ay ödemesiz toplam 36 ay vadeli. Kredinin yıllık maliyeti yüzde 7.5 

Emlak365.com