Maaşını PTT'den Alanlara Kış Öncesi Masrafları için İhtiyaç Kredisi

Maaşını PTT şubeleri üzerinden alanlara Aktif Bank aracılığıyla ihtiyaç kredisi olanağı sunuluyor. 80 bin TL limitle sağlanan ihtiyaç kredisinde ise faiz oranları diğer bankalara göre yüksek oranda bulunuyor. Ekim sonu itibariyle ilan edilen PTT kredisine ilişkin detaylar.

Maaşını PTT'den Alanlara Kış Öncesi Masrafları için İhtiyaç Kredisi

Türkiye geneli on binlerce hizmet noktası bulunan PTT müşterilerinin birçok işlemine aracılık ediyor. Her il ve ilçede şubesi bulunan PTT tarafından müşterilerine sunan hizmetlerden birisi de kredi kullanımı. Aktif Bank aracılığıyla sağlanan PTT kredisinin özellikleri ise şöyle;

AKTİF BANK ARACILIĞIYLA 80.000 TL PTT KREDİSİ

PTT müşterilerine doğrudan kredi imkanı sunmuyor. Çeşitli bankalar ile yapmış olduğu anlaşmalar çerçevesinde kredi imkanı sağlayan PTT bu kredileri ise bazı şartlar altında sağlıyor. Bu şartların ilki maaş müşterisi olmak. Bu şart kapsamında PTT'den kredi kullanmak isteyen çalışanların emeklilerin maaşlarını PTT şubelerinden almaları gerekiyor. 

Bu şartı sağlayan müşteriler ihtiyaç kredisi kullanmak istediklerinde, ekim ayı son dönemi itibariyle 80.000 TL'ye kadar kredi kullanabilecekler. Bankanın bu kredisi için Aktif Bank aracılık ediyor. Aktif Bank'ın resmi sitesinden ilan edilen PTT kredisi özelliklerinde ayrıca ödemelerin en fazla 36 ay vadeli olabileceği duyuruldu. 

Ayrıca PTT kredisi için müşterilerden kefilsiz, şartsız kredi imkanı sağlanacağı b

Faiz Oranları Diğer Bankalara Göre Yüksek

PTT tarafından sağlanan ihtiyaç kredisi ile nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlere aylık yüzde 2.19 oranıyla kredi imkanı sağlanıyor. 2020 Ekim sonu itibariyle en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.19 seviyesinde bulunurken çoğu banka yüzde 1.20 bandı ile yüzde 1.35 seviyesi arasında ihtiyaç kredisi sağlıyor. 

PTT KREDİSİ İÇİN BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

PTT aracılığıyla sağlanan bu kredi olanağıyla ihtiyaçlarını gidermek isteyenler PTT şubelerinden başvurularını yapabilirler. Bunun yanında kredi kullanmak isteyen müşterilere SMS ile başvuru olanağı da sunuluyor.

Emlak365.com