Maliyetler Yükseldi Taksitler Arttı! İhtiyaç Kredisinde Zamlı Taksit Tutarları

İhtiyaç kredisinde faiz oranları arttı maliyetler yükseldi.

Maliyetler Yükseldi Taksitler Arttı! İhtiyaç Kredisinde Zamlı Taksit Tutarları
İhtiyaç kredisinde faiz oranları arttı maliyetler yükseldi. Ancak bu dönemde acil nakit ihtiyacı olanlar halen bankaalrın sunduğu ödeme planlarını inceliyorlar. Emlak365.com olarak bizlerde bankaların zamlı ihtiyaç kredisi faiz oranlarını araştırdık.

İşte mart sonu nisan başında faiz oranları yükselen ihtiyaç kredisi ödeme planları.

İHTİYAÇ KREDİSİNDE TAKSİTLER YÜKSELDİ

Yeni hafta başından önceki süreçte en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.39 bandında yer alıyordu. Özel bankalar tarafından sağlanan bu oranın dışında birçok banka aylık yüzde 1.40, yüzde 1.44, yüzde 1.45 faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi imkanı sunuyorlardı.

Kamu bankalarında kredi faiz oranları yüzde 1.42 seviyesinde ve üzerinde bulunuyordu. Vakıfbank müşterilerine aylık yüzde 1.42 faiz oranıyla kredi sağlayarak en düşük faizle kredi veren bankalardan birisi konumunda. Bunun dışında Ziraat Bankası ve Halkbank'ta yüzde 1.54 faiz oranıyla kredi sağlıyorlardı.

MALİYETLER ARTTI

Kamu bankaları içinde bulunduğumuz hafta içerisinde kredi faiz oranlarını güncellemediler. Faiz artırımı yapmayan bankalar halen aynı oranlarla kredi sağlamaya devam ediyorlar. Özel bankalar ise bu süreçte sert faiz artırımı yaptılar. En düşük faiz oranı aylık yüzde 1.49 seviyesine ulaşırken çoğu bankanın oranı yüzde 1.50 bandının üzerinde yer alıyor.

İşte Yeni Faizlerle Ödeme PlanlarıYukarıda yer alan tabloda 10.000 TL kreidnin 36 ay vadeli ödeme planı yer alıyor. Listede yer alan bankalar en düşük faiz oranına sahip bankalar olurken çok sayıda banka ihtiyaç kredisinde faiz oranını yüzde 2.00 bandının üzerinde çıkarmış durumda.

Bankaların bu hamleleri ile ihtiyaç kredisinde yıllık maliyet oranları en düşük yüzde 23 seviyesinde, ortalama ise yüzde 25 bandının üzerinde yer alıyor. Faiz oranlarında yaşanan artışın ardından aylık yapılan kredi taksit tutarları da yükseldi.
Yorumlar (0)