Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesi 5 Bankadan Sürpriz Faiz İndirimi! En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka Hangisi?

Ekonomik olarak yaşanan dalgalanma sonrasında vatandaşların bankalara olan kredileri olan talepleri her geçen gün artarken finans sektörü Perşembe günü açıklanacak olan Merkez Bankası Mart ayı faiz kararı duyurusuna odaklandı.

Merkez Bankası Faiz Kararı Öncesi 5 Bankadan Sürpriz Faiz İndirimi! En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Banka Hangisi?
Ekonomik olarak yaşanan dalgalanma sonrasında vatandaşların bankalara olan kredileri olan talepleri her geçen gün artarken finans sektörü Perşembe günü açıklanacak olan Merkez Bankası Mart ayı faiz kararı duyurusuna odaklandı.

Faiz kararı için geri sayım tüm hızı ile devam ederken bankalardan beklenmedik bir adım geldi ve 4 banka ihtiyaç kredisi paketinde 1 banka ise konut kredisi paketinde faiz indirimi gerçekleştirdi. Son dönemde vatandaşın yükselen oranlar nedeni ile kredi talebini azaltması sonrası bankalardan zorunlu olarak kredi faiz indirimi hamlesi gelmiş oldu.

TEB KONUT KREDİSİ PAKETİNDE FAİZ İNDİRİMİ YAPILDI! 

Konut kredisi paketinde faiz indirimi yapan TEB bu sayede en uygun kredi veren bankalar arasına katıldı. TEB konut kredisi faiz oranı yüzde 1.38 seviyesine çekildi. Bankanın yapmış olduğu kredi faiz indirimi ev sahibi olmak isteyen kişilerin yüzünü güldürdü.

15 Mart 2021 Pazartesi günü itibari ile en uygun konut kredisi veren banka Vakıfbank olurken, en düşük konut kredisi faiz oranı ise yüzde 1.32 olarak revize edildi. Konut kredisi paketinde bankalar 120 ay vadeli kredi imkanı sunarken bazı bankalarda vade 180 aya kadar çıkabiliyor.TEB İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI İLE FAİZ İNDİRİMİ! 

İhtiyaç kredisi paketinde faiz indirimi yapan bankalardan biri de TEB oldu. Banka konut kredisi paketinin yanı sıra acil nakit paraya ihtiyacı olan müşterileri için de faiz indirimi yaptı. TEB ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.45 olarak revize edildi.Yapılan faiz indirimi sonrasında 36 ay vadeli 10 bin lira ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi 376,13 TL olarak gerçekleşti.

QNB FİNANSBANK İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETİNDE FAİZ ORANLARI İNDİRİMİ MART 2021!

İhtiyaç kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler için faiz indirimi yapan bankalar arasında katılan QNB Finansbank yapmış olduğu indirimin ardından en uygun ihtiyaç kredisi veren banka oldu.QNB Finansbank ihtiyaç kredisi çeken kişilerin 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi paketindeki aylık taksit tutarı 371,72 TL olarak gerçekleşecek.

YAPI KREDİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETİNDE FAİZ İNDİRDİ! 

En çok kredi veren bankalar arasında yer alan Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi paketinde aylık kredi faiz oranı rakamını yüzde 1.79 seviyesine çekti. Yapılan faiz indirimi ile beraber 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi taksit tutarı 434 TL olarak hesaplanırken aynı vadede 100 bin lira ihtiyaç kredisi taksit tutarı ise 4 bin 17 TL olarak gerçekleşecek.GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ İNDİRİMİ YAPILDI! 36 AY VADELİ 100000 TL KREDİ İÇİN AYLIK KAÇ LİRA TAKSİT ÖDENİR?

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi paketinde faiz indirimi yaptı. Yapılan faiz indirimi 100 bin lira ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişileri kapsarken bankanın bu kredi limiti için uyguladığı faiz oranı yüzde 1.49 seviyesine çekildi.36 ay vadeli 100 bin lira ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin aylık taksit ödemesi ise 3 bin 790 TL olarak gerçekleşecek. Daha düşük limitli kredi kullanmak isteyen kişiler için ise 10 bin liraya kadar olan kredi talepleri için ise ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2,02 olarak uygulanmaya devam edecek.
Yorumlar (0)