Nakit İhtiyacı Olanlara Kötü Haber! Faiz Oranlarının Tamamı Yüzde 1.00 Bandının Üzerine Çıktı

İhtiyaç kredisi kullanmayı planlayan nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için faiz oranları çok farklı bir seviyeye ulaştı.

Nakit İhtiyacı Olanlara Kötü Haber! Faiz Oranlarının Tamamı Yüzde 1.00 Bandının Üzerine Çıktı

İhtiyaç kredisi kullanmayı planlayan nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için faiz oranları çok farklı bir seviyeye ulaştı. Kademeli olarak artan kredi faiz oranları son dönemlerde yüzde 1.00 bandının üzerine çıktı. Bundan sonraki dönemde kredi kullanacak olan vatandaşlar için birkaç banka tarafından sağlanan kredi ve finansman kampanyasının dışında tüm bankalar müşterilerine yüzde 1.09'dan başlayan oranlarla kredi imkanı sunuyor. Banka banka tüm bankaların yeni dönem için sundukları kredi faiz oranlarını araştırdık. İşte ihtiyaç kredisi faiz oranlarında oluşan son durum.

Bankaların kredi faiz oranlarında yapılan güncellemelere hergün bir yenisi ekleniyor. Ekonomi gelişmeleri ile hızlı bir değişim gösteren para piyasalarının bu hareketinin kontrol altına alınması adına TCMB tarafından atılan adımlar, faiz oranlarını etkiledi. Kredi faiz oranları son günlerde oldukça sert yükselişler gösterdi. 0.55 VE 0.75 BANDINDAN KREDİ İMKANI SUNULUYORDUTemmuz ayı içerisinde ve Ağustos ayı başında çok sayıda banka özel kredi kampanyaları sunmaya başlamıştı. Bu dönemde müşterilerinin ilgisini çekmek isteyen bankalar düşük faiz oranı yanında esnek ödeme seçenekleri de sundu. 

Devlet Bankalarında Faiz Oranı 0.55 BandındaydıDevlet bankaları faiz hamlesi öncesinde müşterilerine yüzde 0.55'ten başlayan oranlarla kredi imkanı sunmaya başlamıştı. Devlet bankalarından gelen bu hamlenin ardından özel bankalarda kendilerine göre özel fırsatları müşterilerine sundular. Özel Bankalarda 0.75 Faizle Kredi SağlanıyorduÖzel bankaların bir çoğu yüzde 0.79, yüzde 0.82, yüzde 0.84 gibi oranlarla kredi imkanı sunuyordu. Şekerbank ise bu dönemde başlattığı yaz kredisi kampanyasında müşterilerine yüzde 0.75 faizle kredi sağlandı. 

KREDİ FAİZ ORANLARI YÜZDE 1.00 BANDININ ÜZERİNE ÇIKTIMerkez Bankası'nın kısa süre önce atmış olduğu likidite hamlesi ile bankaların faiz oranları yükseldi. Vadeli mevduat hesabı faiz oranlarıyla bilrikte kredi faiz oranlarını da yükselten bankalar, yüzde 1.09'dan başlayan oranlarla kredi imkanı sunmaya başladılar. Emlak365.com olarak bizlerde hem devlet bankalarının hemde özel bankaların son kredi faiz oranlarını araştırdık. İşte yeni faiz oranları;AKBANK, İNG, TEB, QNB FİNANSBANK, İŞ BANKASI, ZİRAAT BANKASI, HSBC VE DİĞER BANKALARIN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI* Alternatif Bank yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.03* ICBC Bank yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.07* İNG Bank yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.09* QNB Finansbankyeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.09* Fibabanka  yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.09* TEB yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.10

* Ziraat Bankası yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.18* Vakıfbank yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.18* İş Bankası yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.20* Halkbank yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.21* Denizbank yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.45* Akbank yeni dönem ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.85Emlak365.com


Yorumlar (0)