Pandemi Döneminde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank SGK SSK ve Bağkur Emeklisine 3 Maaş Avans, Faizsiz 10 Maaş Destek Kredisi Müjdesi Verecek Mi?

Koronavirüs salgını nedeni getirilen zorunlu kısıtlamalar ek iş yaparak düşük emekli maaşlarını destekleyen emekliler başta olmak üzere pek çok emeklinin geçim sıkıntısı yaşamasına neden olmuştu.

Pandemi Döneminde Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank SGK SSK ve Bağkur Emeklisine 3 Maaş Avans, Faizsiz 10 Maaş Destek Kredisi Müjdesi Verecek Mi?

Koronavirüs salgını nedeni getirilen zorunlu kısıtlamalar ek iş yaparak düşük emekli maaşlarını destekleyen emekliler başta olmak üzere pek çok emeklinin geçim sıkıntısı yaşamasına neden olmuştu. Yaşanan süreçte hükümet tarafından daha önce verileceği duyurulan 3 maaş faizsiz avans kredisi paketini yeniden gündeme getirdi. Emeklilere 10 maaş tutarında faizsiz kredi ve 3 maaş faizsiz avans kredi hakkında Türkiye Emekliler Derneği tarafından Türkiye Bankalar Birliği kurumuna resmi yazı yazılarak talep iletilmişti. Pandemi nedeniyle yazının işleme alınması ve devlet bankaları üzerinden beklenen müjdenin verilmesi isteniyor. Detaylar haberimizde...

Pandemi nedeni ile emekliler büyük geçim sıkıntıları yaşamaya başlarken süreçte birbiri ardına açıklanan destekler emekliler içinde umut ışığı doğmasına neden olmuştu. Koronavirüs salgınında ikinci dalga etkisi ile beraber 65 yaş üstüne yeniden sokağa çıkma yasağı getirilirken emekliler artık ellerindeki, avuçlarındaki tüm birikimlerini harcadıklarını belirterek kendilerine daha önce verilen sözün tutulmasını istediler. SGK, SSK VE BAĞKUR EMEKLİLERE 3 MAAŞ AVANS, 10 MAAŞ  DESTEK KREDİSİ SÖZÜ TUTULACAK MI?Hatırlanacağı üzere ilk olarak ilk olarak 2015 yılında gündeme getirilen emeklilere 3 maaş avans, 10 maaş faizsiz destek kredisi verilmesi amacı ile bankalar ile görüşmelerin başladığı söylenmişti. Ekonomide işlerin yolunda gittiği dönemde verilen sözler ile emekliye 10 maaş kredi kapsamında yapılan ilk açıklamalarda emeklilere 10 maaşa kadar faizsiz destek kredisi verilecek, bu krediler emeklinin maaşından taksitle otomatik olarak kesilecekti. Fakat sonrasında gelen ekonomik krizler ve dalgalanma nedeni ile söz konusu kredi paketi pek çok kez emekliler tarafından gündeme taşınmasına rağmen bir türlü hayata geçirilememişti. 

EMEKLİLER PANDEMİ NEDENİ İLE VERİLEN SÖZÜN TUTULMASINI İSTİYOR! KAMU BANKALARI EMEKLİLERE UCUZ KREDİ VERECEK Mİ?27 Nisan tarihinde pandeminin ilk günlerinde Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ve Genel Sekreteri Gazi Aykırı tarafından yapılan yazılı açıklama ile "Emeklilerimiz de en az 3 ay olmak üzere, kredi geri ödeme taksitlerinin faizsiz olarak ötelenmesini talep etmektedir.Özellikle özel bankalardan aylık alan emeklilerimizin bir diğer talebi de yaşları sebebiyle evden çıkamadıkları için aylıklarını çekememeleri yüzünden yaşadıkları sıkıntıların giderilmesidir. Sürecin uzaması halinde maaşların 90 günlük süre bitiminde Sosyal Güvenlik Kurumu'na iadesi bile söz konusudur. Bu sorunun da giderilmesi için özel bankalarımızla alınacak tedbirlerin görüşülmesini ve soruna çözüm üretilmesini arz ederiz" diyerek kredi ödemelerinin ertelenmesini istemişlerdi. Emekliler salgında ikinci dalga ile yeniden zorunlu sokağa çıkma yasağı engeline takılırken sigortalı olarak çalışmayan emekliler ne yazık ki gelirlerini kaybetti. 3 maaş avans kredisi ve 10 maaş faizsiz kredi talepleri hakkında emlak365.com sitemize konuyu gündeme taşımamız için yoğun arama, mail ve yorum gelirken bizlerde emeklilerin sesi olarak taleplerini gündeme taşıyoruz. Emlak365.com


Yorumlar (0)