PTT'den Emeklilere Özel 80 Bin TL Limitli İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Pandemi nedeni ile evlerine kapanmak zorunda kalan emekliler büyük bir geçim sıkıntısı yaşamaya başlarken özellikle de ek iş yapan emekliler için gelir kaybı arttı.

PTT'den Emeklilere Özel 80 Bin TL Limitli İhtiyaç Kredisi Kampanyası
Pandemi nedeni ile evlerine kapanmak zorunda kalan emekliler büyük bir geçim sıkıntısı yaşamaya başlarken özellikle de ek iş yapan emekliler için gelir kaybı arttı. Emeklilerin artan nakit para ihtiyaçları için PTT emeklilere özel kredi kampanyası başlattı.

Emekli maaşını PTT şubeleri üzerinden alan kişilere yönelik olarak Aktifbank ile anlaşmalı olarak Kefilsiz, Şartsız N KOLAY Emekli Kredisi veriliyor. Kredi başvurusu yapmak isteyen emeklilerden kefil talep edilmiyor. Kredinin tek şartı emekli maaşını PTT şubesi üzerinden almak olarak öne çıkıyor.

PTT EMEKLİ KREDİ HESAPLAMA 2021

PTT emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası için kredi faiz oranı olarak yüzde 2.49 rakamını kullanıyor. Krediden yararlanmak isteyen kişiler için oran ne yazık ki bankaların kredi faiz oranları ile kıyaslandığında son derece yüksek kalırken PTT şubeleri üzerinden maaş müşterisi olan kişilere kolay kredi onayı sunulması düşük kredi notu nedeniyle bankalardan kredi red kararı alan emeklilerin PTT şubelerine yönelmesine neden oluyor.

Bu oran üzerinden kredi kullanan kişilere 80 bin liraya kadar 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekme imkanı sunuluyor.12 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan bir kişinin aylık taksit tutarı 1.003 TL olarak gerçekleşirken 24 ay vadeli kredi paketinde bu rakam 589,71 liraya ve 36 ay vadeli 10 bin TL kredi paketinde ise 457 TL seviyesine düşüyor.

Daha yüksek tutarlı nakit para ihtiyacı olan kişiler için ise 50 bin TL ihtiyaç kredisi çekmeleri durumunda ise 12 ay vadeli kredi paketinde aylık taksit ödemesi 5 bin 19 liraya çıkıyor. Vade uzadıkça aylık taksit tutarı azalırken 24 ay vadeli kredi paketinde aylık taksit ödemesi 2 bin 948 liraya ve 36 ay vadeli kredi paketinde ise 2 bin 286 liraya geriliyor.

Ancak kredi vadesi uzadıkça bankaya ödenen toplam faiz yükü de arttığı için hesaplamanın bu noktada dikkatli yapılması gerekiyor.

PTT İHTİYAÇ KREDİSİ EMEKLİ KREDİSİ YAŞ SINIRI KAÇ?

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi paketleri için tüm bankalarda olduğu gibi PTT ihtiyaç kredisi paketinde de yaş sınırı uygulanıyor. PTT emekli kredisi yaş sınırı olarak 80 yaş sınırı uygulanıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan yasal düzenleme ile ihtiyaç kredisi vade sayısı sınırı 36 aya çekildiği için emekli yaşı ve kredi vadesi toplamı 83 yılı geçemiyor. Yani 80 yaşındaki bir müşteri en fazla 3 sene vadeli ihtiyaç kredisi çekebiliyor.

Emlak365.com
Yorumlar (0)