Son Dakika: Bankalara Borcu Olanlara Müjde! BDDK Uyarmıştı, Kredi ve Kart Borçları İçin Bankalar 2020 Yıl Sonuna Kadar Borç Erteleme / Yapılandırma Yapmaya Başladı

Bankalara borcu olanlara iyi haber geldi. Bazı bankalar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK tarafından yapılan yapılandırma borç erteleme talebine olumlu yanıt vermeye başladı. 2020 yıl sonuna kadar kredi kartı, ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi borcu olanlara erteleme hakkı sunan bankalar listesi haberimizde... Akbank, TEB, Halkbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası kredi borç erteleme detayları neler?

Son Dakika: Bankalara Borcu Olanlara Müjde! BDDK Uyarmıştı, Kredi ve Kart Borçları İçin Bankalar 2020 Yıl Sonuna Kadar Borç Erteleme / Yapılandırma Yapmaya Başladı

Bankalara borcu olanları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Bazı bankalar BDDK tarafından açıklanan tavsiye kararı sonrası borç erteleme yapmaya başladı. 

İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ, KREDİ KARTI BORCU OLANLAR DİKKAT! BORÇ ERTELEME BAŞVURUSU BAŞLADI

Korana virüs salgını nedeni ile milyonlarca kişi ekonomik zorluklar yaşamış, özellikle de dar gelirli vatandaşlar ve zorunlu karantina kararından etkilenen sektörde çalışanlar maddi zorluklar yaşamaya başlamıştı. 

Mart ayında alınan karar ile bankalara kredi ve kart borcu olan kişiler için yüksek faizler ile de olsa borç yapılandırma işlemleri ile bankalar kolaylık sağlamıştı. Virüsün etkilerenin beklenenden uzun sürmesi üzerine Bankacılık ve Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK yeni bir karar almış ve ekonomide devam eden dalgalanma nedeni ile ikinci kez bu sefer 2020 yıl sonuna kadar borçların ertelenmesini talep etmişti. 

BDDK tarafından bankalara gönderilen yeni yazıda;

* "Bireysel ve ticari müşterilerin vade tarihi 2020 yıl sonuna kadar olan ödemelerine ilişkin öteleme talepleri karşılanmalı."

* "Mevcut kredi limitlerine haklı ve somut gerekçeler olmaksızın bloke konulmamalı, limitlerin kullanıma hazır tutulmasına özen gösterilmeli" ifadeleri ile hem bankaların kredi kanallarının açık tutulması hem de vatandaşın kredi kartı ve kredi borcu gibi bankalara olan borçlarının yıl sonuna kadar ertelenmesi istenmişti. 

TEB İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ BORCU İLE KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURULARINI ALMAYA BAŞLADI! 

Banka tarafından yapılan açıklamada "TEB'den ihtiyaç veya taşıt kredisi kullanan ve koronavirüs salgını nedeniyle ekonomiye destek paketi kapsamında taksit ödemelerinde zorluk çeken müşterilerimize 3 aya kadar erteleme imkanı sunuyoruz.

Kredi ödemelerinizin erteleme işlemini 31 Aralık'a kadar, TEB Şubeleri ve 0850 200 0 666 numaralı TEB Çağrı Merkezi’miz aracılığıyla öteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Çağrı Merkezi’mizden yapılan başvuruların sonuçlanması ise yoğunluğuna göre zaman alabilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz" açıklaması ile borç erteleme başvurularının alındığını duyurdu. 

AKBANK İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ BORCU İLE KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURULARINI ALMAYA BAŞLADI! 

Akbank tarafından yapılan açıklamada "Pandemi sürecinin etkileri nedeni ile müşterilerimizin bireysel ve ticari kredilerinin 31 Aralık 2020'ye kadar olan ödemeleri, erteleme faizi alınarak 31 Ocak 2021 tarihine kadar, kredi kartı ve artı para borçları alışveriş faizi alınarak Ocak 2021 ekstresine kadar, kredi kartı ücretleri ise Ocak 2021 tarihine ötelenebilecektir" sözleri ile sunulan borç erteleme hizmeti duyuruldu. 

GARANTİ BANKASI İHTİYAÇ, TAŞIT VE KONUT KREDİSİ BORCU İLE KREDİ KARTI BORÇ YAPILANDIRMA BAŞVURULARINI ALMAYA BAŞLADI! 

Bir diğer borç erteleme yapan özel banka ise Garanti Bankası oldu. Garanti Bankası "Bireysel ve şahıs firması sahibi müşterilerimiz; ihtiyaç, taşıt, konut ve işyeri kredilerinizin faiz oranında artış olmadan 6 aya kadar taksit erteleme ve 9 aya kadar vade uzatma işlemlerini Garanti BBVA İnternet  - Hesap ve Ürün > Kredi Hesabı adımında yer alan “Kredi Erteleme” butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz" sözleri lie müşterilerine borç erteleme imkanı tanıdı. 

Sizde kredi kullandığınız banka şubesini ziyaret ederek ya da müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden korana virüs salgını nedeni ile etkilendiyseniz başvuruda bulunarak borç erteleme imkanı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. 

Emlak365.com