Son Dakika Kredi Haberi: İş Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi!

Bankaların faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken en uygun kredi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranının yükseltti.

Son Dakika Kredi Haberi: İş Bankası İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faiz Oranı Yükseldi!

Bankaların faiz oranları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken en uygun kredi veren bankalar arasında yer alan İş Bankası ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi faiz oranının yükseltti. Dolar kurunda yaşanan hızlı yükselişi kesmek için Merkez Bankası tarafından alınan kararlar sonrasında bankaların kredi faiz oranlarında yaşanan hızlı yükseliş sürüyor!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından alınan kararlar sonrasında bankaların kredi faiz oranlarında yaşanan hızlı yükseliş sürüyor. İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜKSELDİ! Merkez Bankası ve BDDK tarafından döviz kurlarında yaşanan yangını söndürmek için alınan kararlar sonrasında faiz oranları büyük bir hızla yükselişe geçti. Kredi faiz oranlarını yükselten bankalar arasına İş Bankası da katıldı. İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 0.89 seviyesinden yüzde 1.20 seviyesine yükseltildi. 

Yaşanan yükselişin ardından 60 ay vadeli 10 bin lira kredi kullanan bir vatandaşın aylık taksit tutarı 250 liraya yükselmiş oldu. İŞ BANKASI TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI! En uygun araç kredisi veren banka olan İş Bankası ne yazık ki taşıt kredisi paketinde de faiz oranı rakamını yüzde 0,89 seviyesinden yüzde 0.99 seviyesine çekti. 

Yapılan artış sonrasında İş Bankası'ndan araç kredisi çekerek otomobil satın alan kişilerin 40 bin liralık taşıt kredisi paketinde 60 ay vadede aylık taksit tutarları 936 liraya çıkmış oldu. İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI 0.99 OLDU! Konut kredisi paketinde de faiz oranını güncelleyen İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 olarak revize edildi. Yapılan artış sonrasında 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan kişinin aylık taksit tutarı bin 427 liraya fırladı. 

Bankanın kredi kullanımı için talep ettiği konut kredisi masrafı toplamı ise 2 bin 696 liraya yükseldi. Emlak365.com


Yorumlar (0)