Son Dakika! Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Yükseldi!

Son dönemde sık sık gündeme gelen kamu bankalarının faiz artıracağı iddiaları sonunda gerçekleşti.

Son Dakika! Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Yükseldi!

Son dönemde sık sık gündeme gelen kamu bankalarının faiz artıracağı iddiaları sonunda gerçekleşti. Vakıfbank ihtiyaç kredisi faizleri rekor oranda yükseldi!

Seçimden önce yapılan kredi faiz indirimi ile ihtiyaç kredisi faiz oranını yüzde 1,53 olarak revize eden Vakıfbank seçim sonrası bu oranı rekor seviyede yükseltti. Banka tarafından yapılan güncellemenin ardınan ihtiyaç kredisi faizleri yüzde 1,89 olarak revize edildi. Yani oranlar indirimden önceki bir noktaya taşınmış oldu. Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Yüzde Kaç Oldu?Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranları 12 Nisan 2019 tarihinde normal krediler için yüzde 2.79 ve kampanyalı ihtiyaç kredisi türleri için de 1,89 olarak revize edildi. İhtiyaç kredisi faiz oranı yanı sıra Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranı da yükseldi. Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde  2,79 olarak revize edildi. 

Vakıfbank Konut Kredisi  Faiz Oranı Da Yükselecek Mi?Bankanın yapmış olduğu güncellemenin ardından gözler konut kredisi faiz oranlarına çevrilirken konut kredisi faizleri sabit tutuldu. Yani bankanın konut kredisi faiz oranı yüzde 1,28 olarak güncellendi. Hatırlanacağı üzere seçim öncesinde kredi faizleri hakkında çok sayıda spekülasyon yapılmış ve bankaların kredi faizlerindeki düşüşün geçici olduğu, seçim sonrası kamu bankalarının faizlerini yükselteceği iddialarına yer verilmişti. Halkbank ve Ziraat Bankası kredi faizleri için böyle bir adım atılmazken Vakıfbank tarafından atılan bu adım akıllara bu iddiaları getirdi ve kredi çekmek isteyen kişiler tarafından da tedirginlik yarattı. Kamu bankalarının da kredi faizlerini yükseltmesi durumunda ne yazık ki kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilerin bekledikleri 0.98 oranı hayal olacak gibi görünüyor. Hazine Bakanı Berat Albayrak Tarafından Yapılan Kredi Açıklaması İle Mayıs Ayında Kredi Faizleri Düşecek Denilmişti! Kredi faizleri hakkında açıklama yapan Bakan Berat Albayrak konut kredisi faiz oranlarının Mayıs ayında yüzde 1'in altına düşeceği iddiasını dile getirmişti. Ancak yaşanan ekonomik gelişmelerin ışığında bu tahminin doğru çıkma ihtimali günden güne zayıflıyor.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak "Adım Adım Ekonomi Programı" kapsamında 19 Mart 2019 tarihinde faizleri yüzde 1 seviyesinin altına çekeceklerini söylemiş, 21 Mart tarihinde ise resmi twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda ise "Konutta Mart itibarıyla günlük takip ettiğim rakamlar çok güçlü bir toparlanmaya işaret ediyor. Konut kredilerinde faizler yüzde 1,28’lere geldi. Tahminim mayıs gibi yüzde 1'in altını, yüzde 0,98’i görünce sektördeki süreç daha da hızlanacak" açıklamasında bulunmuştu. Emlak365.com
Yorumlar (0)