Son Dakika: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan Flaş 6 Ay Ertelemeli 10000 TL Sosyal Hayatı Destek Kredisi Kampanyası ve Ucuz Kredi Güncellemesi Hamlesi Geldi!

Pandemi döneminde vatandaşın en büyük destekçisi olan kamu bankaları birbiri ardına başlatmış oldukları ucuz kredi paketleri ile başvuru rekoru kırmıştı.

Son Dakika: Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan Flaş 6  Ay Ertelemeli 10000 TL Sosyal Hayatı Destek Kredisi Kampanyası ve Ucuz Kredi Güncellemesi Hamlesi Geldi!

Pandemi döneminde vatandaşın en büyük destekçisi olan kamu bankaları birbiri ardına başlatmış oldukları ucuz kredi paketleri ile başvuru rekoru kırmıştı. Özellikle de düşük faizli ve 6 ay ödemesiz dönemli sosyal hayatı destek kredisi paketi bu dönemde büyük ilgi görmüştü. Ocak ayı itibari ile kamu bankalarından flaş kredi kampanyası güncellemeleri geldi.

Emlak365.com / Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank beraber başlatmış oldukları ucuz kredi paketleri için yine ortak bir güncelleme kararı aldı. 6 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ 10 BİN TL TATİL KREDİSİ, FATURALI ALIŞVERİŞ YAPANA 30 BİN TL UCUZ KREDİ VERİLİYORDU! Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde ekonomide büyük bir daralma yaşanmış, gelen zorunlu kısıtlama kararları sonrasında otomotiv, inşaat ve perakende sektöründe satışlar durma noktasına gelmişti. Ekonomiyi yeniden canlandırmak adına o tarihte Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından pandemi destek kredileri kampanyaları başlatılmıştı. 1 Nisan 2021 tarihi itibari lie başlatılan temel ihtiyaç destek kredisi ile vatandaşa 0.49 faiz oranıi le 6 ay ödemesiz dönemli ihtiyaç kredisi verilmiş ancak süreçte Kredi Garanti Fonu teminatı sunulmasına rağmen pek çok kişi ya kredi başvurusu reddi kararı ile onay alamamış ya da başvuruda bulunduğu kredi tutarından daha düşük bir rakamda kredi çekmek zorunda kalmıştı. Ardından Haziran ayı itibari ile kamu bankaları bu seferde 0.49 taşıt kredisi kampanyası, 0.64 faiz oranı ile 1 sene ertelemeli konut kredisi, 0.89 faiz oranı ile sosyal hayatı destek kredisi ve 9 ay ertelemeli tatil destek kredisi kampanyalarını uygulamaya almıştı. Başlatılan kampanya ile konut satışları Haziran ve Temmuz aylarında Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarken araç satışları da patlama yaşamıştı. Ne yazık ki verilen ucuz kredi destekleri sonrasında hem dolar kuru hem de enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş nedeni ile Merkez Bankası parasal sıkılaşma politikasına geçiş yapmış, bir süre sonra da ucuz kredi kampanyaları bir biri ardına sonlandırılmıştı. İlk olarak araç kredisi ardından da ucuz konut kredisi sona ererken bugün itibari ile sosyal hayatı destek kredisi ve tatil kredisi paketlerinde de kampanya sona erdi. 

TATİL DESTEK KREDİSİ KAMPANYASI VE SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU SONA ERDİ! Yapılan güncellemenin ardından destek kredisi paketleri ve tatil destek kredisi paketleri geçmiş kampanyalar bölümüne alındı. Bu süreçte ne yazık ki kampanya başvurusu yapmayan kişiler verilen son ucuz kredi paketlerinden de yararlama hakkını kaçırmış oldu. KREDİ FAİZLERİ NE OLUR, 2021 YILINDA DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ, NE ZAMAN DÜŞECEK?Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmelerde ne yazık ki yakın bir tarihte faiz indirimi olamayacağı belirtilirken yeni ekonomi yönetimi tarafından yapılan müdahalelerin başarılı olması durumunda Temmuz ayı itibari ile yeni faiz indirimi dalgasının başlayabileceği belirtiliyor. Ancak indirim için enflasyon rakamlarında makul seviyelere inilmesi şark koşuluyor. 

Yorumlar (0)