Tam Kapanma Sonrası Kabineden Yeni 0.49 Temel İhtiyaç Kredisi Destek Kredisi Müjdesi Bekleniyor!

17 Mayıs sonrası yol haritası için geri sayım devam ederken yeni normale geçiş döneminde ekonomiye destek paketlerinin ve yeni teşviklerin açıklanması bekleniyor. Söz konusu teşviklerin arasında temel ihtiyaç destek kredisi müjdesi de bekleniyor. Peki, kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç destek kredisi 2. faz başvurusu alınacak mı, yeni destek kredisi verilecek mi, düşük faizli kredi kampanyası olur mu?

Tam Kapanma Sonrası Kabineden Yeni 0.49 Temel İhtiyaç Kredisi Destek Kredisi Müjdesi Bekleniyor!

17 günlük tam kapanma sonrası yeni normale kademeli dönüş için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan açıklamalar beklenmeye devam ederken vatandaşlar kamu bankaları üzerinden yeni destek kredisi müjdesi beklemeye devam ediyor. 

Hatırlanacağı üzere Türkiye 2020 yılında da kısıtlamaların kaldırıldığı ve yeni normale geçiş yapıldığı Haziran ayına yeni destek kredileri ile başlamış 0.69 faiz oranı ile konut kredisi, 0.49 faiz oranı ile taşıt kredisi ve yüzde 0.59 faiz oranı ile de sosyal hayatı destek kredisi verilmişti. Pandeminin ilk etkili olduğu dönemlerde ise Mart ayında 0.49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli temel ihtiyaç destek kredisi verilmişti.

TAM KAPANMA SONRASI NORMELLEŞME TAKVİMİ İÇİN YENİ DESTEK KREDİSİ AÇIKLANIR MI, DEVLET BANKALARI 6 AY ERTELEMELİ TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ 2. FAZ BAŞVURUSU ALACAK MI?

Devlet bankaları tarafından verilen destek kredileri çok daha düşük faiz oranları uygulanması nedeni ile yakından takip edilirken süreçte özellikle de zorunlu kısıtlamalar nedeni ile gelir kaybına uğrayan kişiler yeni destek kredisi müjdesi beklemeye başlamıştı. Tam kapanma döneminde küçük esnaf ve kobilere faizsiz kredi müjdesi verilmiş ancak vatandaşlar düşük faizli kredi desteği için bekledikleri müjdeyi alamamıştı. 

29 Nisan 2021 tarihi itibari ile başlayan tam kapanma 17 Mayıs 2021 tarihi itibari ile sona ererken tam kapanma sonrası normalleşme adımları da merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bayram kutlaması açıklamasında bayram sonrası normalleşme müjdesi verilmişti. 

10 Mayıs tarihinde yapılması beklenen kabine toplantısı bayram sonrasına ertelenirken kabine toplantısı sonrasında açıklanacak olan normalleşme takvimi içerisinde vatandaşlar yeni destek kredisi müjdesi beklemeye başladı. Ancak bir önceki kampandayan farklı olarak pandemiden olumsuz etkilenen kişilerin paket kapsamına alınabileceği belirtiliyor. Yani pandemi nedeni ile ücretsiz izne çıkarılan ya da işyeri kapatılan kişilere yönelik bir destek kredisi verilebileceği belirtiliyor. 

Açıklanacak olan destekler normalleşme takvimi anında sitemiz üzerinden duyurulacak olup haberdar olmak isterseniz uygulamalarımızı indirebilirsiniz;

Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Huawei AppGalerry uygulamamız için TIKLAYINIZ

Kabine toplantısının Cuma günü ya da Pazartesi günü yapılması beklenirken hem kademeli normalleşme süreci hem de bu süreçte verilecek olan teşvik ve desteklerin açıklanacak olması nedeni ile toplantı tüm Türkiye tarafından merakla bekleniyor...

Yorumlar (0)