TEB Bankası SMS Kredisi İle 12 Bin TL Nakit İhtiyacına Cevap Verecek!

TEB Bankası kendisinden maaş hesabı ve mevduat hesabı sahibi olan müşterilerine 12 bin TL ihtiyaç kredisini evrak teslimsiz ve internet bankacılığına gerek olmadan SMS üzerinden kullandırıyor.

TEB Bankası SMS Kredisi İle 12 Bin TL Nakit İhtiyacına Cevap Verecek!
TEB Bankası kendisinden maaş hesabı ve mevduat hesabı sahibi olan müşterilerine 12 bin TL ihtiyaç kredisini evrak teslimsiz ve internet bankacılığına gerek olmadan SMS üzerinden kullandırıyor. Bu kredi maksimum 12 bin TL olarak 36 ay vade süresi kapsamında veriliyor.

TEB SMS Kredisi Özellikleri ve Başvuru

TEB müşterilerine özel SMS kredisi 12 bin TL limit, 36 ay vade ve aylık 451 TL ödeme planı taksitleri ile sunuluyor. Bu krediden yararlanabilmek için ise belirli şartlara uygunluk sağlamak gerektiği açıklandı. TEB Bankasında mevduat hesabı veya maaş hesabı bulunan ve yasal takibe düşmüş kredi borcu olmayan kişiler SMS ile başvuru gerçekleştirebilecekler.

Bu kapsamda bu şartlara uygunluk sağlayan ve 18 yaşını doldurmuş TC vatandaşı olan kişiler başvuru için basit adımları izleyecekler. Kişi telefonundan yeni mesaj metnini açıp, ilk olarak TC kimlik numarasını yazacak, ardından bir boşluk bırakarak ‘’KREDİ’’ yazıp, mesajı ‘’ 4466’’ numarasına gönderecek. Bu adımlar ile başvuru rahatlıkla tamamlanıyor. Başvuru için ek bir şifre almak ve ya internet bankacılığına girmek gerekmiyor.

Evrak Neden Gerekmiyor?

Başvuru ile aynı gün ise TEB  kredi başvurusunun sonucu hakkında bilgiyi SMS ile sunuyor. Onay alanların ise aynı gün mevduat hesaplarına veya maaş hesaplarına kredi değerleri aktarılıyor. SMS gönderiminde herhangi bir limit rakamının verilmesi gerekmiyor. Çünkü TEB SMS kredisi direk olarak maksimum 12 bin TL ihtiyaç kredisini banka müşterilerine kampanyalı vermek için hazırlanmış bir modeldir.

Diğer yandan kişinin mevduat hesabı ve maaş hesabı bilgilerinin banka tarafından görülmesi ve müşterinin kredi notunun bilinmesine bağlı olarak, ek bir evrak teslimi yapılması istenmiyor. Hem şubeleri gitmeyi gerektirmeyen hem de internet bankacığı şifresine gerek duyulmayan bu kredi ile maksimum 12 bin TL krediyi 36 ay vade ve aylık 451 TL taksitler ile amal mümkün hale getirildi.
Yorumlar (0)