TEB'den Sürpriz Tanışma Kredi Kampanyası! En Düşük Faiz Oranı Geldi

Bankaların bir bir faiz oranlarını yükselttiği bu dönemde TEB'den sürpriz bir hamle geldi. Türkiye Ekonomi Bankası resmi sitesinden yapmış olduğu bir duyuru ile ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşürdü. Bankanın Ağustos ayının ikinci haftasında sunduğu bu ihtiyaç kredisi faiz oranlarını ve kampanya detaylarını inceledik.

TEB'den Sürpriz Tanışma Kredi Kampanyası! En Düşük Faiz Oranı Geldi

TCMB'nin likidite hamlesi bankaların kredi kampanlarının sonlanmasına neden oldu. 

Çok sayıda banka haftasonu öncesinde ihtiyaç ve konut kredisi başta olmak üzere, faiz oranlarında değişikliklere gittiler. İhtiyaç kredisi faiz oranları ise en sert yükselmelerin yaşandığı alan oldu. İşte kredi faizlerinde yaşana son durum ve TEB'in yeni kredi kampanyası

KREDİ FAİZ ORANLARI YÜZDE 1.00 SEVİYESİNİ AŞTI

İhtiyaç kredisi faiz oranları Cuma gününden itibaren yükselmeye başladı. Cuma gününden hemen önce ihtiyaç kredisi için en düşük kampanyalı oranlar devlet bankalarında yüzde 0.55 ile yüzde 0.82 olarak uygulanıyordu. Özel bankalarda ise yüzde 0.75, yüzde 0.79 ve yüzde 0.82 faiz oranlarıyla çok sayıda banka kredi imkanı sunuyordu. 

Ancak TCBM'nin atmış olduğu son adım faiz oranlarını yukarı çekti. Bankalar öncelikle vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını yükselttiler daha sonra ise kredi faiz oranlarını artırdılar. Şu sıralar ise en düşük faiz oranı TEB'de. TEB'in kampanyasının dışında en düşük oran ise yüzde 0.99 bandına kadar çıkmış durumda. Bankaların birçoğu ihtiyaç kredisinde faiz oranlarını yüzde 1.00 bandının üzerinde taşıdılar. 

TEB'DEN SÜRPRİZ İHTİYAÇ KREDİSİ

Bankaların kredi faiz oranlarında yapmış oldukları güncellemelerin ardından en düşük kredi kampanyası yüzde 0.89 faiz oranıyla TEB'de bulunuyor. 

Türkiye Ekonomi Bankası resmi internet sitesinden yeni yayımladığı kredi kampanyasında müşterilerin kredi puanlarına göre belirlenen faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi sağladığını bildirdi. Bankanın yeni başlattığı ihtiyaç kredisine ilişkin özellikler şöyle;

* %0,89 faiz oranı kredi notu 1850 skor ve üzeri  Şube ve Digital Kanallarda geçerlidir.

* Kampanyalar 3-36 ay vadelerde geçerli olup, tahsis ücreti kredi tutarının binde 5'i kadar alınır.

* Faiz ve vade oranları müşteri özelinde kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TEB tarafından sağlanan bu kredi kampanyasına başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını bankanın web sitesi, mobil uygulaması veya banka şubelerinden yapabilirler. 

Emlak365.com

Yorumlar (1)
Vatandaş 6 ay önce
Alsınlar artık kredileri de bir yere kaldırsınlar