Vakıfbank Faiz İndirdi! Devlet Bankalarının İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Listesi

Yeni haftanın başlamasının ardından bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarında değişimler yaşandı.

Vakıfbank Faiz İndirdi! Devlet Bankalarının İhtiyaç Kredisi Güncel Faiz Listesi
Yeni haftanın başlamasının ardından bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarında değişimler yaşandı. Mart ayının ikinci haftası içerisinde ihtiyaç kredisi kullanacaklar için bankaların sağladığı yeni oranları ve ödeme seçeneklerini derledik.

DEVLET BANKALARININ İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETLERİ

Devlet bankalarının ihtiyaç kredisi kullanımları iki farklı şekilde olabiliyor. Birinci paket tüm müşteriler için geçerli. Bankanın maaşı müşterisi olmayanlar için sağlanan bu ihtiyaç kredisi paketlerinde oranlar standat olarak uygulanır. Kişiye özel faiz uygulamayan devlet bankaları, bu kredi olanaklarında ayrıca 36 aya da aynı faizi sağlar. Bazı bankaların uyguladıkları vade farkı uygulaması devlet bankalarında yok.

Bunların dışında bankanın maaş müşterisi olanlar için Ziraat Bankası ve Halk Bankası tarafından özel kredi paketleri bulunuyor. Halkbank maaş müşterisi olan müşterilerine Kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi, özel sektör çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi ve emeklilere özel mutlu emekli, mini emekli ihtiyaç kredisi paketini uyguluyor. Ziraat Bankası ise müşterilerine Çalışanın Artısı ve Emeklinin Artısı kredi paketleri ile kredi sağlıyor.

DEVLET BANKALARININ İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİ

Devlet bankaları arasında en düşük faiz oranı Vakıfbank’ta bulunuyor. Banka kısa süre önce ihtiyaç kredisi faiz oranlarını değiştirdi. Müşterilerine daha düşük faiz oranıyla kredi sağladığını ilan eden banka bu faiz oranını tüm müşterilerine sağlıyor. Vakıfbank’ın dışında Halkbank ve Ziraat Bankası’da ihtiyaç kredisi faizlerini yenilediler. Vakıfbank’ın sunduğu orana yakın bir seviyede kredi sağlayan bankaların güncel oranları şu şekilde;

Vakıfbank 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.42

Ziraat Bankası 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.54

Halkbank 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.54

10.000 TL KREDİ KULLANILIRSA NE KADAR GERİ ÖDENİR?Vakıfbank’ın uyguladığı yüzde 1.42, Halkbank ve Ziraat Bankası’nın uyguladığı yüzde 1.54 oranlık faizlerle 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanılırsa ödeme planları yukarıda yer alan tablolarda ki gibi olacak. Müşteriler 10.000 TL kredi kullanımlarını aylık 374 TL taksitle, 3 yıl sonunda toplam ise 13 bin 570 TL olarak yapacaklar. Devlet bankalarının kredi başvuruları banka şubelerine bizzat yada bankaların web sitelerinden internet üzerinden yapılabilir.
Yorumlar (0)