banner136

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi Paketi Güncellendi! 30 Bin TL İhtiyaç Kredi Başvuru Ekranı Linki

Korona virüs salgını nedeniyle ekonomide yaşanan dalgalanma sonrası Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalar kapsamında vatandaşlara kamu bankaları üzerinden ucuz kredi desteği verileceği duyurulmuştu. Yapılan açıklama ile Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden destek kredileri kampanyaları ile 0.49 araç kredisi, 0.64 konut kredisi ve sosyal hayatı destek kredisi paketi kampanyası başlatılmıştı. Süreçte ucuz konut kredisi ve taşıt kredisi desteği biterken faturalı alışveriş yapanlara verilen sosyal hayatı destek kredi paketi kapsamında ihtiyaç kredisi desteği için ise faiz oranı güncellendi. İşte detaylar...

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Sosyal Hayatı Destek Kredisi Paketi Güncellendi! 30 Bin TL İhtiyaç Kredi Başvuru Ekranı Linki

İlk olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından müjdesi verilen destek kredisi paketleri kapsamında korona virüs salgını sonrasında vatandaşa kamu bankaları üzerinden ucuz kredi desteği sağlanmıştı. 

Sunulan kampanya kapsamında ev sahibi olmak isteyen kişilere ilk 1 senesi ödemesiz dönemli olmak üzere yüzde 0.64 faiz oranı ile sıfır konut kredisi, yüzde 0.74 faiz oranı ile ikinci el konut kredisi desteği, araba sahibi olmak isteyen kişileri ise yüzde 0.49 faiz oranı ile sıfır taşıt kredisi ve yüzde 0.84 faiz oranı ile ilk 6 ayı ödemesiz dönemli ikinci el taşıt kredisi desteği sağlanmıştı. 

SON DAKİKA: SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİSİ KAMPANYASI GÜNCELLENDİ!

Aradan geçen süre zarfında kamu bankaları kredi kampanyalarını güncelledi. Özellikle de Ağustos ayı sonu itibari ile enflasyon rakamları ve dolar kurunda yaşanan yükselişin hız kazanması ve ucuz kredinin artık dövize ve altına akmaya başlaması ile beraber Merkez Bankası ucuz kredi musluğunu kapatmıştı. 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından atılan adımların ardından kamu bankaları ilk olarak yükselen araç fiyatlarını neden göstererek sıfır araç kredisi kampanyasını sona erdirmiş ardından da ikinci el konut kredisi paketinde faiz artışına gitmişti. Ağustos ayı itibari ile sıfır ve ikinci el konut kredisi destek paketinde 1 sene erteleme iptal edilirken ikinci kez faiz oranı yükseltilmiş, Eylül ayı itibari ile ise sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 seviyesine kadar çekilmişti. 

Sosyal hayatı destek kredisi paketinde uygulanan yüzde 0.58 faiz oranı da ne yazık ki kademeli olarak yukarıya çekilmişti. 

SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİSİ PAKETİ KAMPAYASI GÜNCELLENDİ! 

Yapılan son dakika açıklaması ile kamu bankaları tarafından faiz oranı bir kere daha güncellendi. 

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası sosyal hayatı destek kredisi paketinde kredi faiz oranını yüzde 1.09 seviyesine çekti. 

Söz konusu yüzde 1.09 faiz oranı sadece anlaşmalı firmaların satmış olduğu yerli üretim mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet harcamaları için yapılan faturalı alışverişler için geçerli olacak. 

Anlaşmalı olmayan firmalar üzerinden yapılan alışverişler için ise her 3 kamu bankası da yüzde 1.39 faiz oranı üzerinden kredi verecek. 

HALKBANK SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİSİ İNTERNETTEN BAŞVURU LİNKİ 

Ziraat Bankası ve Vakıfbank sosyal hayatı destek kredisi paketinde başvuruları şubelerden kabul ederken Halkbank müşterilerine internetten kredi başvurusu yapma imkanı sundu. 

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisi başvurusu LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ.. 

Linki tıkladığınız anda karşınıza gelecek olan ekranda sizden istenen bilgeleri doldurarak ilerleyin ve en son başvuru bilgilerini kontrol ederek işleminizi tamamlayın. 

SOSYAL HAYATI DESTEK KREDİSİ NEDİR?

Kamu bankaları tarafından yerli üretim yapan firmaları desteklemek amacı ile verilen özel destek kredisi paketidir. Kredi kampanyası kapsamında anlaşmalı firmalar üzerinden faturalı alışveriş yapan kişilere daha düşük faiz oranları ile ihtiyaç desteği kredisi sağlanmaktadır. 

Emlak365.com

Yorumlar (4)
Ahmet köse 3 ay önce
10000 36 AY vadeli kredi
Eyyüp 3 ay önce
Kredi imkanınız nasıl oluyor
Bilge 3 ay önce
sayin buyuklerim lutfen emekliliğini kredisini kapama olarak devletin bankasina geçmek istiyorum ama kapama olmuyor bana yardimci olun bankalara gitim önce kredini kapa diyorlar ben nasil kapatim bana devletin bankasi kredimi kapama yapsin ve maasimi devletin bankasina geçmek istiyorum