Yaz Döneminde Zorluk Yaşayan Küçük İşletmelere 6 Ay Ödemesiz 25.000 TL Cansuyu Kredisi

Küçük işletmeler için sağlanan can suyu kredisi için başvurun işlemleri devam ediyor. Bu kredi imkanından faydalanacak olan esnaflar için hem kredi kullanım şartlarını hemde Halkbank tarafından açıklanan başvuru kanallarını haberimizde bulabilirsiniz.

Yaz Döneminde Zorluk Yaşayan Küçük İşletmelere 6 Ay Ödemesiz 25.000 TL Cansuyu Kredisi

Küçük işletmeler için pandemi sürecinden sonra sağlanan destek kredileri için başvuru işlemleri devam ediyor. 

Kredi faiz oranlarının artmasıyla şartları ve özellikleri değişmeyen bu kredi için Halkbank tarafından açıklanan başvuru şartlarını ele aldık. İşte normalleşme döneminde kredi kullanacak olan olan işletmeler için sağlanan özellikler. 

KÜÇÜK İŞLETMELERE HALKBANK CANSUYU KREDİSİ

Bilindiği üzere Halkbank tarafından sağlanan cansuyu kredisinde en önemli detayların başında kredi kullanabilmek için talep edilen yıllık ciro rakamı. Banka bu krediyi yıllkık cirosu 3 milyon TL'nin altında olan esnaflara sağlıyor. 

Bunun yanında cansuyu kredisi için sağlanması gereken diğer bir koşul ise; kredi başvurusunda bulunacak kişinin Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Deniz Ticaret Odası veya Meslek Odaları'na kayıtlı olması gerekiyor. 

KREDİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Yukarıda yer alan kredi başvuru şartlarını sağlayan esnaflar başvurularını aşağıda yer alan kredi özelliklerine göre yapacaklar. 

* Küçük işletmelerin kullanabileceği Cansuyu Kredisinde kredi kullanım limiti azami 25.000 TL. 

* Esnaflara özel sağlanan bu kredi için maliyet oranı ise yıllık yüzde 7.5.

* Ödemeler ise 36 ay vade ile yapılacak ancak ilk 6 ay ödemesiz dönem talep edilebilir. 

KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Kredi başvuruları sadece online olarak yapılacak. Küçük işletmeler bunun için bankanın ilan ettiği Halkbank.com.tr veya halkbankkobi.com.tr siteleri üzerinden başvurularını yapabilecekler. 

Emlak365.com