Yok Böyle Kredi: Duyanların Ağzı Açık Kaldı, Vatandaş Banka Şubelerine Koştu! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli, 9 Ay Ödemesiz Dönemli 10000 TL Pandemi Destek Kredisi

Kamu bankalarının destek kredileri tüm hızı ile devam ederken vatandaşların ucuz kredi paketlerine olan yoğun ilgisi de sürüyor. Bu kredi paketlerinden biri de Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından verilen 9 ay ödemesiz dönemli kredi olarak öne çıkıyor. 9 ay sonra öde ihtiyaç kredisi kampanyası ile 10 Bin TL destek kredisi kullanma imkanı sunuluyor. Kamu bankalarının 6 ay ertelemeli, 9 ay sonra ödemeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyaları hakkında detaylı bilgi haberimizde...

Yok Böyle Kredi: Duyanların Ağzı Açık Kaldı, Vatandaş Banka Şubelerine Koştu! Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli, 9 Ay Ödemesiz Dönemli 10000 TL Pandemi Destek Kredisi

Pandemi nedeni ile çok sayıda sektörde işler beklendiği gibi gitmezken devlet kamu bankaları üzerinden destek kredisi vermeye devam ediyor. Bu krediler büyük ilgi görmeye devam ederken vatandaşın yanı sıra ihtiyaç duyan sektörler açısından da büyük önem taşıyor. 

Bu sene koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında yer alan turizm sektörü hem yabancı turistin pandemi nedeni ile seyahat etmemesi, hem de yerli turistin hastalık korkusu ile tatillerini ertelemesi nedeni ile büyük gelir kaybı yaşamıştı. Kamu bankaları turizm sektörünü desteklemek amacı ile vatandaşlara ucuz kredi desteği sağlamaya başladı. 

DEVLET BANKALARINDAN 6 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ, 9 AY SONRA TAKSİTLERİ BAŞLAYAN DESTEK KREDİSİ! 

HALKBANK 6 AY ERTELEMELİ 10000 TL DESTEK KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Halkbank tarafından yapılan açıklamada "Bankamız ile anlaşmalı seyahat acentelerinden yapacağınız tatil paketi satın alım işlemlerinizde konaklama bedeli azami 8.000 TL olmak üzere, toplam 10.000 TL'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade seçeneğiyle kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi tutarının % 80’i konaklama bedeli olarak acenteye iletilecek olup, kalan % 20’lik kısmı tatil harcamalarında kullanılmak üzere hesabınıza aktarılacaktır. Kredinin 1. taksiti acente ve 2. taksiti Bankamız tarafından ödenecek; taksit ödemeleriniz ise 9 ay sonra başlayacaktır. Bu kapsamda kullanacağınız kredinin faizi aylık 1,21 oranına denk gelmektedir" ifadelerine yer verilerek 9 ay sonra ödemeli ihtiyaç destek kredisi detayları ilan edildi. 

ZİRAAT BANKASI 6 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ 10000 TL DESTEK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYA KOŞULLARI NELERDİR?

Devlet bankaları arasında yer alan ve Türkiye'nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası dev destek kampanyaları ile büyük ilgi görmeye devam ediyor. Özellikle de pandemi döneminde verilen destek kredileri ile büyük yankı uyandıran Ziraat Bankası bu kredilere ilişkin faiz oranlarını güncelledi. 

Ziraat Bankası tatil destek kredi paketi kampanyası kapsamında 10 bin liraya kadar ilk 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere bireysel destek kredisi verecek. Banka tarafından yapılan açıklamada "Bankamızla anlaşma yapan seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran müşterilerimize konaklama bedeli azami 8.000 TL olmak üzere toplam 10.000 TL'ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacaktır" ifadelerine yer verildi. 

Ancak turizm destek kredisi paketinde kredinin ilk taksit tutarını seyahat acentası, ikinci taksit tutarını da banka ödeyeceği için kredi çeken kişi ilk taksit tutarını 9 ay sonra ödemeye başlayacak. Bu sayede kullandırılan kredinin aylık taksit tutarı yüzde 1,21 seviyesine denk gelecek. 

VAKIFBANK TATİL DESTEK KREDİSİ KAMPANYASI! VAKIFBANK 6 AY ERTELEMELİ 10000 TL DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıfbank pandemi destek kredileri arasında yer alan tatil destek kredisi kapsamında yüzde 1,21 oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli destek kredisi verecek. Kredinin ilk taksit tutarı seyahat acentası, ikinci taksit tutarı ise banka tarafından ödeneceği için ilk taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacak. Yani kredisini bugün çekerek tatil rezervasyonu yaptıran kişiler ödemelerine 9 ay sonra başlamış olacak. 

Tatil destek kredisi çeken kişiler ödemelerini aylık 474 TL taksitle 9 ay sonra başlayacaklar. 

TATİL İÇİN ERKEN REZERVASYONUNU ŞİMDİ YAP, UCUZ TATİL YAPARKEN ÖDEMESİNE TAKSİT TAKSİT 9 AY SONRA BAŞLA! TURİZM TATİL DESTEK KREDİSİ NEDİR?

Devlet bankaları tarafından turizm sektörüne destek için verilen ucuz kredi destek paketidir. Bu paket kapsamında 3 devlet bankasının anlaşmalı olduğu JOLLY TUR, ETS TUR, SETUR, TATİLBUDUR, GEZİNOMİ, TOURİSTİCA, TATİLSEPETİ tur şirketleri üzerinden yapılan tatil rezervasyonlarında 10 bin liraya kadar kredi desteği sağlanacak. 

Kredinin yüzde 80'i tatil ücreti olarak tur şirketine kalan yüzde 20'lik bölüm ise tatil harcamaları için vatandaşa ödenecek. Yani 10 bin lira kredi çeken bir vatandaş 2 bin lirasını nakit alacak, 8 bin lira tur şirketine ödenecek. Tur şirketi ilk taksit tutarını öderken, banka da 2. taksit tutarını ödeyecek ve vatandaş 9. ay itibari ile taksit ödemesine başlayacak. Kredi başvuruları tur şirketleri üzerinden yapılacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (3)
Latif Almaz 2 ay önce
Esnaf olarak çok perişanım aldığımız krediyi öduyemedik ön bin alabilirmiş
Samet akdemir 2 ay önce
Tatile çıkacak hal mi var
Yvz35 2 ay önce
Yok BOGLE şeyler hergun gidiyorum bankalara hep yalan haber