Yüksek Faize Devlet Bankası Müdahalesi! Halkbank İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faizi Düştü

Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılan faiz güncellemesi sonrasında bir kredi indirim haberi de Halkbank tarafından verildi.

Yüksek Faize Devlet Bankası Müdahalesi! Halkbank İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Faizi Düştü
Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından yapılan faiz güncellemesi sonrasında bir kredi indirim haberi de Halkbank tarafından verildi. Halk Bankası konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi paketinde yeni faiz indirimi yaptığını duyurdu. Ekonomide yaşanan dalgalanma döneminde destek kredileri ile vatandaşın yanında olan Halkbank yeni faiz indirimi müjdesi verdi.

SIFIR EV ALMAK İSTEYENLERE HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ İNDİRİMİ YAPTI! 

Halk Bankası tarafından düzenlenen kampanya kapsamında sıfır ev almak isteyenlere özel faiz indirimi yaptığı duyuruldu. Daha önce yüzde 1.47 olarak uygulanan oran yüzde 1.38 seviyesine çekildi. Bankanın ikinci el konut kredisi paketinde uygulanan faiz oranı da yüzde 1.47 olarak revize edildi. Bu oranda indirim öncesi yüzde 1.54 olarak uygulanıyordu.

Yapılan konut kredisi güncellemesi sonrasında Halkbank en uygun kredi veren bankalar arasına girmeyi başardı. Hatırlanacağı üzere ilk olarak Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı için indirim haberi vermiş yüzde 1.38 seviyesine çekilmiş ardından da Vakıfbank sıfır konut kredisi paketinde yüzde 1.32 faiz oranı ile kredi vermeye başlamıştı. Bu oran ile en uygun konut kredisi veren banka Vakıfbank oldu.Yapılan düzenlemenin ardından 120 ay vadeli 200 bin lira konut kredisi paketinde aylık taksit tutarı 3 bin 420 TL olarak gerçekleşti. Bankanın daha önce başlatmış olduğu destek kredisinde söz konusu faiz oranı Haziran ayında yüzde 0.69 seviyesine kadar çekilmişti. Merkez Bankası tarafından uygulanan parasal sıkılaşma politikası nedeni ile şu anda bu kadar büyük faiz indirimleri beklenmiyor.

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI VE HIZLI KREDİ PAKETİNDE FAİZ İNDİRİMİ YAPILDI! 

Bir diğer indirim yapılan paket ise Halkbank hızlı kredi paketi ve ihtiyaç kredisi paketi oldu. Halkbank hızlı kredi paketinde 50 bin liraya kadar olan kredi paketlerinde faiz oranı yüzde 1.54 seviyesine çekildi. Kampanya kapsamında 36 ay vadeli 50 bin TL ihtiyaç kredisi ödemesinde aylık taksit tutarı bin 914 TL olarak gerçekleşti.Halkbank ihtiyaç kredisi paketinde ise kamu çalışanlarına ve özel sektör çalışanlarına yönelik kredi faiz oranı yüzde 1.54 olarak uygulanırken Halkbank maaş müşterisi olan kişilere yönelik olarak ise uygulanan kredi faiz oranı yüzde 1.51 olarak revize edildi.HALKBANK YEŞİL IŞIK SIFIR TAŞIT KREDİSİ VE İKİNCİ EL ARAÇ KREDİ PAKETİNDE FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ OLDU?

Halk Bankası sıfır taşıt kredisi paketinde uygulanan faiz oranı yüzde 1.54 olarak güncellendi. Yeşil ışık sıfır taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.54 olarak revize edilirken ikinci el araç kredisi faiz oranı 1.56 olarak revize edildi.Düzenlenen kampanyadan yararlanarak 48 ay vadeli 100 bin liralık taşıt kredisi çeken kişilerin aylık ödemeleri 3 bin 160 lira olarak gerçekleşecek.
Yorumlar (0)