Yüksek Limitli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar! 100 Bin TL, 120 Bin TL ve 200 Bin TL Kredi

İhtiyaç kredisi ihtiyacı olan ve yüksek tutarda kredi kullanmak isteyenlere hem bazı kamu bankaları hemde bazı özel bankalar kredi imkanı sunuyorlar. Yüksek limitle kredi olanağını kış aylarında da devam ettiren bankaları ve sundukları imkanları paylaşıyoruz.

Yüksek Limitli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar! 100 Bin TL, 120 Bin TL ve 200 Bin TL Kredi

Koronavirüs salgın süreci, ekonomide oluşan son veriler veya kişisel ihtiyaçları nedeniyle yüksek tutarda kredi ihtiyaçları bulunanlar için 200 bin TL'ye kadar kredi sağlanıyor. 

Devlet bankalarının dışında bazı özel bankalarında sağladığı bu yüksek tutarlı kredilerde en önemli zorluk ise ödeme sürecinde yaşanıyor. BDDK'nın son kararından sonra müşteriler en fazla 3 yıllık bir vade ile kredi kullanabiliyorlar. 

36 AY VADELİ YÜKSEK TUTARLI KREDİ İMKANLARI

İhtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler için geçtiğimzi dönemlerde alınan karar kapsamında ödeme süreci düşürüldü. 

Daha önce 60 ay, 5 yıl olarak uygulanan en uzun ihtiyaç kredisi ödeme süreci yeni uygulamayla 36 aya düşürüldü. Bu kapsamda vatandaşlar nakit ihtiyaçları için kullandıkları tüm kredileri en fazla 3 yıl vade ile geri ödeyecekler. 

Ancak bankalar bu dönemde müşterilerine ek avantajlar sunmaya devam ediyorlar. Vade sürecinin kısalmasının etkisinin azaltılması için bankalar esnek ödeme seçenekleri uyguluyorlar. Bu seçeneklerde müşteriler gelir durumlarına göre aylık, 2 aylık, 3 aylık veya 6 aylık ödeme periyotları ile kredi kullanabiliyorlar. 

EN YÜKSEK KREDİ LİMİTİNE SAHİP BANKALAR

Devlet veya özel bankaların sağladığı tüm bu olanaklar ile kredi kullanmak isteyenlere sunulan yüksek tutarlı kredi olanakları şu şekilde;

* Vakıfbank müşterilerine en fazla 36 ay vadeli ödeme süreciyle 120.000 TL kredi kullanım limiti sağlıyor. 

* Garanti Bankası'da müşterilerine 100 bin TL'ye kadar kredi imkanı sunuyor. 

* Halkbank maaş müşterilerine özel kampanya ile 100.000 TL kredi imkanı sağlıyor.

* Yapı Kredi Bankası ise müşterilerine 200 bin TL'ye kadar 36 ay vadeli kredi veriyor.

Emlak365.com

Yorumlar (0)