Yüzde 0.99 Faizle 10 Bin TL Kredi Kullanımı ve Aylık Ödeme Planı

Çok sayıda banka ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yükseltti. Bankaların ihtiyaç kredisi kullanımlarına dair almış olduğu bu karar kapsamında faiz oranları yüzde 0.99 seviyesinde bulunuyor. Peki bu faiz oranıyla 10 bin TL kredi kullanan bir vatandaş ödemelerini nasıl ve hangi ödeme planına göre yapar? Detayları ile haberimizde aktarıyoruz.

Yüzde 0.99 Faizle 10 Bin TL Kredi Kullanımı ve Aylık Ödeme Planı

Corona Virüs salgınından önceki dönemlerde bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 0.85 seviyelerine kadar gerilemişti. 

Bu kapsamda çok sayıda özel bankanın sunduğu ihtiyaç kredisi faiz oranlarında en düşük oranlar yüzde 0.85 ile yüzde 0.87 ve yüzde 0.89 olmuştu. Katılım Bankalası ise yüzde 0.87 ve yüzde 0.90 kar payı oranları ile finansman kulladırmaya başlamışlardı.

FAİZ ORANLARI YÜKSELDİ

Bankaların corona virüs salgınından sonra almış oldukları kararlar sonrasında ihtiyaç kredisi faiz oranları yükseldi. 

En düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 0.98  ile yüzde 0.99 seviyelerine yükseldi. Bu oranların dışında ayrıca çok sayıda banka faiz oranlarını uzun süre sonra yeniden yüzde 1.00 bandının üzerine taşıdı. Peki faiz oranlarında yaşanan bu artışın ardından 10 bin TL kredi kullanmak isteyen bir müşteri ödemeleri nasıl yapar?

10 Bin TL Kredi için Ödeme Planı

İş Bankası'da müşterilerine yüzde 0.99 faiz oranıyla kredi sağlayan bankalar arasında yer alıyor. İş Bankası aracılığıyla yüzde 0.99 faiz oranıyla 24 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi kullanacak olan bir müşteri ödemelerini aşağıda yer alan tabloya göre yapacak. 

Emlak365.com

Yorumlar (0)