Yüzde 0.99 Faizle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Kullansam Aylık Kaç TL Taksit Öderim?

Kredi faiz oranlarının artması ile birlikte çok sayıda banka ihtiyaç kredisi için yüzde 0.99 faiz oranı uygulamaya başladı. Faiz oranlarında yaşanan bu artışın ardından ihtiyaç kredisi kullanacak olan bir müşteri için maliyet oranı da arttı. İşte bankaların yeni oranlarıyla 10.000 TL kredi ödeme planı.

Yüzde 0.99 Faizle 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Kullansam Aylık Kaç TL Taksit Öderim?

İhtiyaç kredisi faiz oranlarında son günlerde çok ciddi artışlar oldu. 

Devlet bankalarının yanında özel bankalarda ihtiyaç kredisinde faiz oranlarını yüzde 1.00 bandına doğru çekmeye başladılar. Bu faiz oranlarıyla kredi kullanacak olan vatandaşlar için banka banka faiz oranları listesi ve 10.000 TL kredi ödeme planı şöyle;

BANKA BANKA İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda banka yüzde 0.79'dan başlayan oranlarla kredi imkanı sunuyordu. Ancak döviz kuruna bağlı olarak yaşanan ekonomik gelişmeler neticesinde faiz oranlarında yükselme yaşandı. Bankalar bu adımın ardından taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yükselttiler. 

Çok sayıda banka bu güncellemeler sonrası ihtiyaç kredisi faiz oranlarını yüzde 1.00 bandının üzerine taşıdı. Bankaların bu hamlesi sonrasında ise en düşük faiz oranı yüzde 0.88 faiz oranıyla sağlandı. TEB tarafından sağlanan bu kredi imkanında ise müşterilerden 1900 kredi puanı üzerinden 1850 kredi puanı talep ediliyor. 

Bunun dışında ise bankaların sundukları kredi faiz oranı yüzde 0.99 bandında oldu. Peki yüzde 0.99 faiz oranıyla 10.000  TL kredi kullanan bir müşteri ödemelerini nasıl yapar? İşte söz konusu kredi ödeme planına dair maliyet tablosu. 

10.000 TL için Ödeme Planı

Emlak365.com