İHTİYAÇ KREDİSİ

Ziraat Bankası Hazine Destekli Faizsiz, Komisyonsuz 84 Ay Vadeli Kredi Desteği Açıkladı: Tasarruflu Sulama Kredisi

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli yeni kredi paketini duyurdu. Düzenlenen yeni kredi desteği kampanyasında aranılan kriterleri taşıyan kişilere faizsiz, komisyonsuz 7 yıl vadeli kredi desteği sağlanacak.

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli yeni kredi paketini duyurdu. Düzenlenen yeni kredi desteği kampanyasında aranılan kriterleri taşıyan kişilere faizsiz, komisyonsuz 7 yıl vadeli kredi desteği sağlanacak.

Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası pandemi döneminde vermiş olduğu destek kredi paketleri ile vatandaşın en büyük yardımcısı olmuş ve yoğun kredi kullandırımı gerçekleştirmişti. Süreçte Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşma adımları ile kredi faiz oranları yükselmeye devam ederken kamu bankası olması nedeni ile Ziraat Bankası tarafından destek paketleri açıklanmaya devam ediyor. 

KURAKLIK RİSKİ YÜKSELDİ, YENİ DESTEK KREDİSİ MÜJDESİ GELDİ! 

Türkiye’de son dönemde hem kar hem de yağmur miktarının artması ile beraber düşen yağış miktarı kuraklık riskini ortaya çıkardı. Barajlardaki su miktarının hızla düşmesi sonrasında zorunlu su kesintileri gündeme gelirken su kaynaklarının daha verimli kullanılması da büyük bir zorunluluk haline geldi. Konu hakkında açıklama yapan Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf tarımda verimli sulama için yeni bir kredi paketi hazırladıklarını  duyurdu. 

TASARRUFLU SULAMA KREDİSİ NEDİR, ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NEREDEN  NASIL YAPILACAK?

Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf yapmış olduğu açıklamasında yurt içinde üretilen sulama sistemlerini alacak üreticilere yönelik olarak faizin tamamı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanmak üzere 5 milyon liraya kadar kredi desteği sağlayacaklarını duyurdu. 

Kullanılacak olan kredilerden komisyon kesintisi de yapılmayacak. Faiz, özkaynak ve komisyon kesintisi yapılmadan kullandırılacak olan kredide  vade 7 sene olarakk uygulanacak. Krediden yararlanmak isteyen kişilerin ÇKS’ye (Çiftçi Kayıt Sistemi) kayıtlı olarak bağ, bahçe ve tarla gibi açık alanlarda tarımsal üretim yapan çiftçiler yararlanma hakkına sahip olacak. 

Bu kişilerin damla ve yağmurlama sistemlerini almaları için gerekli tüm makine teçhizat ve ekipmanlarla ilgili harcamaları için kredi desteği sağlanacak. Kredi çekmek isteyen kişiler başvurularını ise yetkili bir ziraat mühendisine hazırlatmış oldukları proje ile Tarım ve Orman il ya da ilçe müdürlüklerine onaylattıktan sonra Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapacaklar. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir