Ziraat Bankası Ucuz Kredi Musluğunu Kapattı, Faizleri Yükseltti!

Ziraat Bankası konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarını yükseltirken aynı zamanda borç kapatma kredisi kampanyasını da bitirdi.

Ziraat Bankası Ucuz Kredi Musluğunu Kapattı, Faizleri Yükseltti!

Ziraat Bankası konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarını yükseltirken aynı zamanda borç kapatma kredisi kampanyasını da bitirdi.

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları yükselmeye devam ederken yüksek faiz oranları ile kredi çeken kişiler borç ödeme konusunda zorluk çekmeye devam ediyor. Ziraat Bankası tarafından yapılan hamleler "kredi muslukları kapatıldı" olarak algılanırken banka hem ucuz kredi verdiği kampanyaları sonlandırdı hem de kredi faiz oranlarını yükseltti. Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Kampanyası Sona Erdi! Ziraat Bankası tarafından seçimden önce başlatılan birleştiren ihtiyaç kredisi kampanyasında yüzde 1,10 faiz oranı ile borç kapatma fırsatı sunuluyordu. Banka tarafından yapılan duyuru ile kredi kampanyasının sona erdiği duyuruldu. Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilere düşük faiz oranları ile ödeyemedikleri kredi borçlarını yapılandırma fırsatı sunuluyordu. Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları YükseldiMart ayında başlayan 1.28 konut kredisi kampanyası da sona erdi. Banka konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1.45 seviyesine çekerken faiz oranları yükselmesine rağmen yine de en uygun konut kredisi veren banka unvanını korumaya  devam etti. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde 1.45 olarak revize edilirken banka 120 ay vadeli konut kredisi kullanımına olanak sağlıyor. Ziraat Bankası Yeniden Yapılandırma Yapacak Mı?Bankadan yüksek faiz oranları ile kredi kullanan kişiler yeniden yapılandırma müjdesi beklerken banka tarafından konu hakkında yapılan yeni bir açıklama bulunmuyor. Gelen yeni bilgiler ise kredi yapılandırma ekranı için Genel Müdürlük tarafından böyle bir adım atılmasının beklenmediği yönünde. Yani ne yazık ki yakın bir tarihte kredi yapılandırma haberi çıkması beklenmiyor. Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları YükseldiEn uygun ihtiyaç kredisi veren banka olan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da yükseltti. Banka yüzde 1.53 olan ihtiyaç kredisi faiz oranını revize ederek yüzde yüzde 1.75 seviyesine çektiğini duyurdu. Kredi Faizleri Neden Yükseliyor?Bankaların kredi faiz oranları yükseldi! Pek çok kişi yaşanan ani ve hızlı çıkış nedeni ile "kredi faizleri neden yükseldi?" sorusunun yanıtını aramaya başladı. Aslında yaşanan yükselişin en önemli nedeni dolar kurunda yaşanan hızlı çıkış olarak gösteriliyor. Dolar kurunun yükselmesi, ekonomik verilerin bozulması ve enflasyonda beklentilerin aşılması bankaların kredi faiz oranlarını yukarıya çekti. Yine bankaların TL mevduat hesaplarındaki miktarın düşmesi ve vatandaşın dolar hesaplarda yoğunlaşması da bankaların TL mevduat faizleri için yükselişe neden oldu. Yaşanan bu yükseliş kredilerin maliyetlerini arttırdı ve kredi faizleri yükseldi. Kredi Faizleri Düşecek Mi?Ne yazık ki yakın zamanda böyle bir hamle bulunmuyor. Dün Merkez Bankası tarafından açıklanan karar metni Haziran toplantısı için kredi faiz indirimi sinyali olarak algılansa da dolar kurunda yaşanan bu yükselişin sürdüğü bir ortamda Merkez Bankası'nın böyle bir karar alması imkansız görünüyor. Emlak365.com
Yorumlar (0)