Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank İle SGK Arasında Anlaşma İmzalandı: Bağkur Kredisi ile Emeklilik Müjdesi!

Bağkur prim borcu olanlara kamu bankalarından ucuz kredi müjdesi geldi. Yapılandırma kapsamına giren Bağkurlular birikmiş borçlarını ödemek için Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yeni destek kredisi müjdesi verdi.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank İle SGK Arasında Anlaşma İmzalandı: Bağkur Kredisi ile Emeklilik Müjdesi!

Kamu bankaları tarafından yeni destek kredisi müjdesi verildi. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası yapılandırma kapsamına girmesine rağmen ödeme gücü olmadığı için bu haktan yararlanamayan kişilere kredi desteği sağlayacak. 

SGK İLE KAMU BANKALARI ARASINDA ANLAŞMA İMZALANDI: UCUZ DESTEK KREDİSİ MÜJDESİ GELDİ! 

Devlet bankaları ile Sosyal Güvenlik Kurumu SGK arasında imzalanan anlaşma kapsamında borcu olan sigortalılar destek kredisi kullanarak emekli olma imkanı elde edecekler. 

Söz konusu kampanya kapsamında devletin başlatmış olduğu yapılandırma kampanyası kapsamına giren ancak maddi imkansızlıklar nedeni ile yapılandırmadan yararlanamayan kişilere Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ucuz kredi desteği sağlanacak. Kredi paketi hakında bilgi veren SGK Başkanvekili İsmail Yılmaz "Yapılandırmaya başvururlarsa 24 bin lira yerine yaklaşık 9 bin lira ödenecek. Yani yüzde 63 oranında indirim söz konusu olacaktır. Kamu bankaları ile imzalanan prokol ile yapılandırılan borcunu ödemesi halinde aylık bağlanacak sigortalılarımıza herhangi bir ödeme güçlüğü çekmeden banka kredisi ile emeklilik imkânı sunulacak" diyerek vatandaşlara destek paketi hakkında bilgi verdi. 

BAĞKUR EMEKLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN NASIL YAPILACAK, ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK DESTEK KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Bağkur emeklilik kredisi için başvurular kamu bankaları üzerinden kabul edilecek. Ancak kredi başvurusu yapmadan önce vatandaşlar Sosyal Güvenlik il ve ilçe merkezlerine başvuruda bulunarak emekli olabileceklerine dair yazı talep edecekler. 

Destek kredisi sadece emekli olmak isteyen kişilere verileceği için başvuru esnasında mutlaka SGK tarafından verilecek olan bu belge mutlaka talep edilecek ve bu belgeyi ibraz etmeyenlere kredi verilmeyecek. Kredi başvuru onayı alan vatandaşlara kredi faiz oranı yüzde 1.60 olarak uygulanacak ve 36 ay vadeli kredi desteği verilecek. 

Emlak365.com