İhtiyaç Sahiplerine Doğalgaz Desteği Yardım Parası Ödemeleri Başladı! İşte Başvuru Adresi...

Kara kış destek paketi kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere doğalgaz ödemesi yardımı yapılıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi kara kış destek paketi başvurusu, Ankara kara kış yardımı başvuru linki!

Finans 10.11.2021 - 10:57 10.11.2021 - 10:57 Gülcan Özer

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından duyurulan kara kış destek fonu kapsamında doğalgaz yardımı parası ödemelerine başlanıyor. 27 Ekim tarihinde yapılan açıklama ile ihtiyaç sahiplerine destek verileceği ilan edilmiş ve bu kapsamda doğalgaz destek parası ödemesi yapılacağı duyurulmuştu. 

Yapılan son açıklama ile Ankaralıların beklediği tarih ilan edildi ve 16 Kasım 2021 tarihi itibari ile 4 ayda 2 bin 150 lira olmak üzere ihtiyaç sahiplerine toplan 400 milyon 349 bin 350 liarlık doğalgaz desteğinin yatırılmaya başlanacağı ilan edildi.  

AYLIK 500 TL DOĞALGAZ DESTEĞİ YARDIM PARASI ÖDEMESİ YAPILACAK! 

Ankara Büyükşehir Belediyesi kara kış fonu destek ödemeleri kapsamında 16 Kasım itibari ile ödemelere başlayacağını ilan etti. ABB Başkanı Mansur Yavaş tarafından yapılan açıklama ile "Ekonomik gidişat hiçbir hemşehrimizin belini bükmesin diye elimizi taşın altına koyuyoruz. 186.209 ailemizin Başkent Kart'larına 4 ayda toplam 2150'şer TL'den 400.349.350 TL doğalgaz desteğimizin 500 TL'lik ilk ödemesini 16 Kasım'da yapacağız. Birlikte iyileşeceğiz" ifadelerine yer verilerek ödemelere 16 Kasım tarihi itibari ile başlanacağı ilan edildi. 

doğalgaz yardımı açıklaması

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARA KIŞ FONU DESTEK BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Başkan Mansur Yavaş tarafından yapılan "600 Milyon TL'lik KARA KIŞ DESTEK PAKETİMİZİ başlatıyor, Ankara ayazında dayanışmayla ısınıyoruz. Başkent'te kimse yatağa aç girmeyecek, okumayan hiçbir çocuk kalmayacak. Çetin günleri birlikte aşacak, güneşli günlere birlikte ulaşacağız" açıklaması büyük heyecan yaratmıştı. 

mansur yavaş kara kış açıklaması

İhtiyaç sahibi Ankaralılar başvuru yapmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecekleri gibi Başkent Kart başvurusu büyükşehir belediyesinin 18 yeni başvuru merkezi üzerinden de kabul edilecek. Bu adresler şu şekilde açıklandı;

yardım adresleri

Bu adresler üzerinden yapılan başvurularda ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişilere Ankara Büyükşehir Belediyesi kara kış fonu üzerinden ilk 3 ay 500 TL ve 4. ay ise 650 TL olmak üzere 2 bin 150 liralık doğalgaz yardım parası ödenecek. Böylelikle ihtiyaç sahiplerinin zamlanan doğalgaz fiyatları sonrasında bu kışı ısınma sorunu yaşamadan geçirmesinin sağlanması amaçlanıyor. 

Söz konusu doğalgaz yardım parası hesap sahiplerinin Başkent Kart 'larına aylık olarak otomatik olarak yatırılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@