İkamet Şartını Sağlıyorsanız! 20 Bin TL Peşinat, 700 TL Taksitle Evinizi TOKİ'den Kurasız Alın

TOKİ Başkanlığı alt gelir grubu konut satışı kapsamında 20 Bin TL Peşinat, 700 TL Taksitle 2+1 daireler satıyor. İkamet şartını sağlayanlar konutları kurasız alabilecek.

İkamet Şartını Sağlıyorsanız! 20 Bin TL Peşinat, 700 TL Taksitle Evinizi TOKİ'den Kurasız Alın

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın sunduğu konut satışlarını emlak365.com olarak duyurmaya devam ediyoruz. Bahar aylarında duyurulan ve Eylül ayı sonuna kadar başvuruları devam edecek satışlar kapsamında TOKİ, Balıkesir Manyas'da yer alan projede daire satacak. Satışlar alt gelir grubu konut satışları kapsamında yapılacak.

ALT GELİR GRUBU KONUT SATIŞLARINA BAŞVURULAR

Alt Gelir Grubu'nda yer alan projelerden ev almak bazı koşullar tabidir. TOKİ Başkanlığı duyurusunda aşağıda yer alan başvuru şartlarının sağlanması durumunda vatandaşların Manyas'ta ki 2+1 dairelerden alabilecekler. İlan edilen ve aşağıda yer alan ödeme planıyla Balıkesir TOKİ'den ev almak isteyenlerin sağlamaları gereken koşullar şu maddeler ile duyuruldu.

Konut alacak kişinin Türk vatandaşı olması. Konut satışı yapılacak olan projenin bulunduğu şehirde yaşıyor olmak yada il nüfusuna kayıtlı olması. İlgili konut satışları için Balıkesir'de 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediliyor olması ve Balıkesir il nüfuna kaıtlı olunması. Bu şartların dışında vatandaşlardan 25 yaşını tamamlamış olmaları ve aylık hane gelirinin en fazla 6.500 TL olması sağlamaları isteniyor.

BAŞVURU KOŞULLARINI SAĞLAYANLAR

TOKİ Başkanlığı'nın ilan ettiği başvuru şartlarını sağlayan vatandaşlar aşağıda yer alan ödeme planıyla TOKİ'den konut alabilecekler. Uzun vade, düşük taksit ve düşük peşinat seçenekleri vatandaşlar için cazip ödeme seçenekleri sunuyor.

balıkesir manyas toki

Satışa çıkarılan 2+1 daireler ortalama net 58 metrekare ile 60 metrekare arasında değişiyor. Bunun dışında konut fiyatları 136 bin TL'den başlayıp yaklaşık 200 bin TL'ye kadar çıkıyor. Konut fiyatında en önemli fark konum kaynaklı oluyor. Konut alımlarında yüzde 12 peşinat ödemesi, 180 ay vade ve 667 TL taksit seçenekleri yer alıyor.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKEN

Müşteriler ilan edilen asgari sınırların üzerinde kendi istedikleri ödeme planlarını da belirleyebilirler. 20.000 TL peşinat aylık 700 TL taksit seçenekleri gibi. Tüm koşulların uygun olması durumunda vatandaşlar konut satışları için başvurularını yapacaklar.

Konut satışları için başvuru işlemleri Balıkesir Gönen'de yer alan Halk Bankası şubesine yapılacak. Başvuruların ardından kalan konutlar arasından konut seçimi yapılacak. Daha sonra alınan konutun fiyatı üzerinden müşterilerin talep ettiği şekilde ödeme planı oluşturulacak. Son olarak teslim işlemleri ile süreç tamamlanacak.

SONRAKİ HABER